Katalog ogierów

Negro
nasienie mrożone

Ferro - Variant - Gondelier

Przeznaczenie: ujeżdzenie

Negro

Właściciel

Van Olst – nasienie dostępne w Anawet
Maść: kara
Wzrost: 170 cm
Data urodzenia: 1995
WFFS: negatywny
Licencja: KWPN, OL, RHEIN, DWB, SWB, PZHK
Ferro
Ulft
Brenda
Le Mexico
Pia
Farn
Upianne
Fewrie
Variant
Mewri
Afrikaner xx
Lilum
Gondelier
Gerrie

Żyjąca legenda! Negro jest zwycięzcą konkursu dla ogierów w 2000 i 2001 roku, zdobył tytuł „Youngster Champion” (Zwolle 2001). Podczas WC w Verden Negro był najlepszy 6-letni ogierem KWPN. Z sukcesem zakończył okres startów Małej Rundy- na 4 starty  wygrał trzy razy. Zwyciężył również podczas swojego debiutu w Dużej Rundzie, uzyskując  świetną notę 72,50%. W 2017 roku zdobył tytuł Ogier Roku KWPN.

Syn utalentowanego Ferro, który jest sprawdzonym reproduktorem. Przez wiele lat był podporą holenderskiego zespołu ujeżdżeniowego. Ojciec wielu koni startujących na poziomie Grand Prix. Matka Negro pochodzi z jednej z najznakomitszych linii żeńskich, która poprzez międzynarodowe ogiery Variant i Gondelier oraz bogate w predykaty klacze Fewrie, Mewrie, Geerie, ręczy za sport, budowę, moc, chęć do pracy i jakość chodów.

Negro to dumny ojciec Valegro, który po wygraniu dwóch złotych medali olimpijskich w Londynie w 2012 roku zdobył także indywidualny złoty medal na olimpiadzie w 2016 w Rio de Janeiro. Valegro został także Mistrzem Europy, zwycięzcą Pucharu Świata, mistrzem świata, trzykrotnym rekordzistą świata, KWPN Horse of the Year w 2014 roku i najbardziej utytułowanym koniem ujeżdżeniowym w historii. Zdobył najwyższy poziom (Big Tour) i udowodnił, że ma najlepsze sportowe cechy oraz niespotykany dotąd talentem do piaffu i passage’u oraz niezwykły temperamentem. Ojciec  mistrza NMK z 2016 roku Iveniz Texel RS2, Mistrza Świata Młodych koni 2021 ogiera Kjento. Dziadek ogiera Jayson, Jameson, Everdale czy Glamourdale. 

Znaczna część jego potomstwa to konie sportowe, a wiele z nich startują już na najwyższym światowym poziomie. Potomstwo Negro jest cenione ze względu na swój kooperatywny charakter, chęć do nauki, chęć do pracy, równowagę i oczywiście najlepszy znak Negro: znakomita akcja tylnych nóg i świetna umiejętność skracania chodów i ruchu w niewymuszonym zebraniu. Potomstwo Negro robi furorę wszędzie – na czempionatach, uznawaniach ogierów, zawodach rangi międzynarodowej, nie tylko Europie centralnej , ale i w USA, Anglii, Skandynawii itd. Niewiarygodnie silny i pozytywny wpływ genetyki Negro staje się coraz ważniejszy i bardziej ceniony jako „matczyny reproduktor”.

Rodzaj krycia

Nasienie mrożone
300€ + 1200€ + VAT

Chcesz opublikować swoje ogłoszenie? Zobacz, jak to zrobić!
Back to top