Katalog ogierów

Nevados S
nasienie mrożone

Calvados Z - Romualdo - Nimrod B

Przeznaczenie: skoki

Nevados S

Właściciel

Nasienie dostępne w Anawet
Maść: siwa
Wzrost: 171
Data urodzenia: 2008
Licencja: AES, BWP, OS, SF, SP (Pol), WLKP (Pol)
Calvados Z
Chellano Z
Cassandra Z
Contender
Fayence
Carthago
Astara
Nestia S
Romualdo
Nicol
Kojak
Lottie
Nimrod B
Ruffia

Gwiazda międzynarodowych parkurów z polskim paszportem! Wielokrotny zwycięzca konkursów CSI5*. Drużynowy Mistrz Europy 2019, brązowy medalista IO w Tokio w klasyfikacji drużynowej. 

Nevados S rozpoczął karierę sportową od dwóch złotych medali Mistrzostw Polski Młodych Koni w katgeorii 4 i 5-latków. W wieku 7-lat po zwycięstwie w MŚMK usłyszał o nim cały świat. Od 2014 Nevados S stanowi parę z Gregory Watheletem, belgijskim jeźdźcem od lat należącym do światowej czołówki. Para wspólnie zdobyła drużynowy złoty medal ME w Rotterdamie 2019 r. wygrywała również i zajmowała płatne miejsca w konkursach z cyklu GCL i LGCT (m.in. Valkenswaard, Praga, Cascais). Łącznie w swojej dotychczasowej karierze wygrał już ponad 1 250 000 euro.

Ojciec tego reproduktora – Calvados Z pod Roelfem Brillem wygrał kategorię koni 5 letnich podczas Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Lanaken (2006), a w następnych latach kolejno zajmował 9 i 4 pozycję. W kolejnych sezonach z powodzeniem startował w międzynarodowych zawodach pod Judy-Ann Melchior i Christianem Ahlmannem.

Matka Nestia S reprezentuje holsztyńską rodzinę 930, z której pochodzą m.in. reproduktory Casparino i Reichsgraf. Wydała na świat także ogiera Notting Hill S (po Cornet Obolensky), który jako źrebię został sprzedany na prestiżowej Flanders Foal Auction, w styczniu 2022 zmienił właściciela uzyskując na aukcji BWP Stallion cenę 82 000 euro, a w marcu wywalczył licencję księgi BWP. Ojcem Nestii S jest holenderski Romualdo – koń o bogatej karierze sportowej. Karierę sportową rozpoczynał w Polsce zdobywając medale MPMK, następnie brał udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Lanaken. Ma za sobą udane starty w Mistrzostwach Niemiec (Balve) oraz na arenie międzynarodowej. Od 2011 roku pod wodzą Mario Stevensa, wygrywa konkurs 150 cm podczas CSI4* w Brauschweig oraz konkurs 145 cm podczas CSI3* w Kiel.

Nevados S to koń z potencjałem, siłą i techniką skoku, ponadto cechuje się dobrą równowagą i jezdnością, a jego potomstwo odnosi już pierwsze sukcesy na parkurach w Polsce jak i za granicą.

Z pierwszych dwóch roczników jego potomstwa pochodzą m. in.: Mistrzyni Polski Młodych Koni, wysoko plasująca się w międzynarodowych konkursach Donna Neva S, uznany w PZHK i BWP ogier Fabregas S, najwyżej sklasyfikowany koń polskiej hodowli Sportowego Czempionatu Koni Skokowych w Olszy – Farys P.

Nevados S został wyróżniony tytułem ambasadora księgi BWP.

Rodzaj krycia

Nasienie mrożone
1800€ netto/dawka

Nasienie nie może być wykorzystane do ICSI

Chcesz opublikować swoje ogłoszenie? Zobacz, jak to zrobić!
Back to top