Strona główna » Katalog ogierów » San Moritz (POL) xx

Katalog ogierów

San Moritz (POL) xx
krycie naturalne

Roulette xx - Who Knows xx - Dakota xx

Przeznaczenie: WKKW

San Moritz (POL) xx

Maść: kara
Wzrost: 164
Data urodzenia: 2004
Licencja: PZHK, xx
Roulette xx
Machiavellian xx
Rimsh xx
Mr. Prospector xx
Coup de Folie xx
Storm Bird xx
Carefully Hidden xx
Santa Monika xx
Who Knows xx
Sonora xx
Known Fact xx
Happy Kin xx
Dakota xx
Serbia xx

San Moritz to aktualnie jedyny trójkoronowany koń polskiej hodowli aktywny w hodowli.

Jego ojciec Roulette biegał 16 razy, wygrywając 8 gonitw i ustanawiając rekord toru na dystansie 1400 m. Użyty w hodowli okazał się być znakomitym ojcem. Dawał konie dzielne i szybkie. Jego syn Dżasper ustanowił rekord toru na dystansie 1300 m. Roulette dał też m.in. biegającego sześć sezonów (!) ogiera Scinus, który wystartował 32 razy wygrywając 9 gonitw.

Matka San Moritza, Santa Monika, urodzona w purpurze, sama wygrywała na torze. Jej ojcem był fantastyczny Who Knows, a matką oaksistka – Sonora. Ta ostatnia pochodziła po ogierze Dakota, który był znany nie tylko jako ojciec koni wyścigowych, ale również koni sportowych. Jego syn Horsens zdobywał medale skokowych Mistrzostw Polski, a wnuki Weriusz i Wag występowały z powodzeniem na igrzyskach olimpijskich.

W hodowli Santa Monika zasłużyła się dając m.in. ogiera San Luis, dwukrotnego zwycięzcę Wielkiej Warszawskiej, który biegał 56 razy, odnotowując 15 zwycięstw.

W swojej karierze San Moritz biegał cztery sezony, wygrywając m.in. Derby i St. Leger. Jako trzylatek był niepobity w Polsce, wygrywając wszystkie sześć gonitw, w których wystąpił. Na zakończenie kariery, w wieku 6 lat wygrał gonitwę płotową.

Potomstwo ogiera San Moritz jest nie tylko dzielne wyścigowo, ale również skoczne. W 2020 roku jego syn, małopolski El Moritz wywalczył w Strzegomiu tytuł Mistrza Polski Młodych Koni w WKKW, a rok później tytuł II Wicemistrza Polski Młodych Koni.

Jego inny małopolski potomek, klacz Edessa pełni obowiązki matki w SK Janów Podlaski, gdzie San Moritz był ogierem czołowym.

W sezonie 2022 jest dostępne nasienie świeże ogiera San Moritz.

Rodzaj krycia

Naturalne
2000 zł
Nasienie świeże
2000 zł (600 + 1400 zł) gwarancja żywego źrebięcia
Chcesz opublikować swoje ogłoszenie? Zobacz, jak to zrobić!
Back to top