Katalog ogierów

Sellino
nasienie świeże

Castelino van de Helle - Corrado I - Ahorn Z

Przeznaczenie: skoki

Sellino

Właściciel

Stadnina Koni Widzów
Maść: siwa
Wzrost: 170 cm
Data urodzenia: 2015
Licencja: AES, PZHK
Castelino van de Helle
Cassini I
High Lady
Capitol I
Wisma
Landgraf I
Treue
Selena
Corrado I
Diana XXI
Cor de la Bryere
Soleil
Ahorn Z
Taktik

Sellino jest doskonałym przykładem nowoczesnego konia sportowego. To elegancki, obdarzony urodą, świetnym galopem i możliwościami skokowymi ogier z obustronnym, holsztyńskim pochodzeniem.

Ojciec Sellino – Castelino van de Helle (Cassini I x Landgraf I) startował z powodzeniem w konkursach 160 cm był też 9. w finale Sires of The World w Lanaken. Jego ojciec, legendarny Cassini I dał całą plejadę znakomitych koni sportowych takich jak Cumano, Eurocommerce Berlin, Carambole czy Cabrio vd Heffinck. Matka Castelino van de Helle, była pełną siostrą wałacha Lagretto, który startował w międzynarodowych konkursach skokowych, wygrywając konkursy kwalifikacyjne PŚ w Devon i Port Jervis. Holsztyńska rodzina Castelino, stamm 2495 wydała na świat również takie konie Levistano czy Castello. Ten ostatni to złoty medalista Mistrzostw Polski i uczestnik Mistrzostw Europy w Windsorze.

Mimo niezbyt szerokiego wykorzystania w hodowli, Castelino van de Helle doczekał się świetnego potomstwa, ponad 30 jego synów i córek chodzi z powodzeniem konkursy 140 cm i wyższe.

Matką Sellino jest holsztyńska Selena (Corrado I x Ahorn Z). Jej ojciec Corrado I jeszcze za życia stał się legendą. Jego najbardziej znanym synem był bez dwóch zdań Clinton, ojciec m.in. znakomitego reproduktora, ogiera Cornet Obolensky. Corrado I słynął również jako ojciec świetnych klaczy. Z matki po tym ogierze pochodzi m.in. Diarado.

Selena wywodzi się z interesującej rodziny żeńskiej. Jej prababka, to babka świetnej klaczy Caretina de Joter, która pod Edwiną Alexander-Tops aż dziewiętnaście razy plasowała się na płatnych miejscach w konkursach 160 cm.

Sellino z powodzeniem startuje w konkursach dla młodych koni. W wieku czterech lat uzyskiwał noty za styl na poziomie 8,6 pkt i wywalczył drugie miejsce w I półfinale SCPMK Olsza. Jako pięciolatek, zwyciężył w swoim międzynarodowym debiucie na zawodach w Ciekocinku. Rok później był drugi w finale CSIYH1* na zawodach w Kunkiai.

Pierwsze źrebięta po ogierze Sellino charakteryzują się nowoczesnym typem i świetnym ruchem.

W sezonie 2022 jest dostępne nasienie świeże ogiera Sellino.

Rodzaj krycia

Nasienie świeże
2500 zł
Chcesz opublikować swoje ogłoszenie? Zobacz, jak to zrobić!
Back to top