Strona główna » King Edward najlepiej zarabiającym koniem skokowym 2024

King Edward najlepiej zarabiającym koniem skokowym 2024

Najlepsze konie sportowe zdobywają nie tylko medale, ale wygrywają znaczne sumy. Nie inaczej jest w przypadku najlepszych skoczków. W tegorocznym wyścigu o tytuł najlepiej zarabiających koni prowadzi King Edward.

King Edward – niepodzielny król rankingów

Mimo, że mamy dopiero połowę maja, to niektóre z nich mają na koncie już mocno sześciocyfrowe liczby. Pozycja lidera nie jest żadnym zaskoczeniem, a zajmuje ją King Edward (Edward – Feo De Lauzelle – Garibaldi) hod. Wim Impens. Czernastoletni wałach ma w tej chwili 14 lat, a jeździ na nim znakomity szwedzki zawodnik – Henrik von Eckermann. Choć King jest zarejestrowany w BWP ma niemal w 100% hanowerskich przodków. W tym roku King Edward wywalczył m.in. 1 miejsce w Finale Pucharu Świata w Riyadh oraz był drugi w 5* Grand Prix w Abu Dhabi i Den Bosch. King Edward tylko w tym roku blisko 900 tys. euro, a w całej karierze już grubo ponad 3,5 mln euro.

Henrick von Eckermann & King Edward, Finał PŚ 2024

Francuska arystokratka

Drugie miejsce w rankingu najlepiej zarabiających skoczków należy do klaczy. To francuska, jedenastoletnia Dubai du Cedre SF (Baloubet du Rouet – Diamant de Semilly – Laudanum xx) hod. Sylvain Pitois & Perrine Cateline. Para Julien Epaillard & Dubai du Cedre w sezonie 2024 zajęła 2. miejsce w Finale Pucharu Świata i wygrała Grand Prix CSI5* Amsterdam. Dubai du Cedre ma iście arystokratyczne pochodzenie, a to dlatego, że wywodzi się ze znakomitej, francuskiej rodziny żeńskiej. Jej matka to pełna siostra utytułowanego Quickly de Kreisker. W sezonie 2024 Dubai du Cedre zgromadziła na swoim koncie blisko 450 tys. euro.

Co ciekawe, dla hodowców jest dostępny m.in. jej półbrat – Estoril du Cedre (Jarnac). Oferta stanówki TUTAJ. Również on znakomicie radzi sobie w sporcie i być może wkrótce zobaczymy go w największych konkursach.

Holenderska nadzieja olimpijska

Czas przedstawić kolejną gwiazdę. Trzecie miejsce na podium najlepiej zarabiających skoczków sezonu 2024 należy do licencjonowanego, holenderskiego ogiera Highway TN (Eldorado van de Zeshoek – Chellano Z – Darco) hod. P. Verdellen. Ogier zarobił w tym roku ponad 425 tys. euro, a lwią część tej sumy – dokładnie 330 tys. euro, to zasługa wygranego w marcu konkursu Grand Prix CSI5* Den Bosch.

Willem Greve & Highway TN
Willem Greve & Highway TN, fot. Oliwia Chmielewska

© Eurobreeding.com, zdjęcie główne King Edward, fot. FEI

eurobreeding

Back to top