Strona główna » Klacz polskiej hodowli nową nadzieją Maksymiliana Wechty

Klacz polskiej hodowli nową nadzieją Maksymiliana Wechty

W tym tygodniu stawkę koni Maksymiliana Wechty zasiliła utalentowana, 8-letnia klacz polskiej hodowli: Cortina (Elvaro x Coriano) wyhodowana w Stadninie Koni Nad Wigrami. Cortina ma już za sobą pierwsze udane starty międzynarodowe i właściciele stajni Wechta mają nadzieję, że nowa para będzie wspólnie podbijać międzynarodowe parkury.

Rodowód Cortiny jest niezwykle cenny. Jest ona córką startującego w międzynarodowym sporcie holenderskiego ogiera Elvaro (Calvaro Z x Heartbreaker) i jednej z najlepszych klaczy hodowlanych w Stadninie Koni Nad Wigrami, holsztyńskiej Contessy (Coriano x Quidam de Revel Z), która dała już dwie inne córki sprawdzone w międzynarodowym sporcie: Columbię (1.40 m) i Cordobę (1.50 m).

Zarejestrowana w księdze polskiego konia sportowego Cortina reprezentuję holsztyńską rodzinę żeńskiej oznaczoną numerem 18A2. Z tej samej pochodził stacjonujący w Rosnówku Quvee Prestige oraz takie wspaniałe konie sportowe jak Casallo Z (Piergorgio Bucci) czy ubiegłoroczny Mistrz Świata Młodych Koni Caillan (Casall).

Trzymamy kciuki za nową polską parę.

Cortina CSI2* Zielona Góra 2023

Łukasz Troszczyński & Cortina, CSI4* Poznań 2023

© Eurobreeding.com, fot. materiały Stajni Wechta i archiwum Stadniny Koni Nad Wigrami

eurobreeding

Back to top