Strona główna » Last Man Standing 2001-2022

Last Man Standing 2001-2022

W wieku 21 lat, po krótkiej chorobie odszedł holsztyński ogier Last Man Standing (Lovari x Landgraf I)

Last Man Standing pochodził po ogierze Lovari, który był synem pełnej siostry ogierów Cassini I i Cassini II i ogiera Lasino. Był więc zinbredowany (3×2) na epokowego dla hodowli skokowej ogiera Landgraf I. Last Man Standing już jako młody koń zwracał na siebie uwagę hodowców. W wieku 2,5 roku został Wicezwycięzcą Körungu Holsztyńskiego. Następnie z powodzeniem kontynuował karierę sportową i hodowlaną.

Kariera hodowlana

Swoją popularność zawdzięczał nie tylko swojemu talentowi skokowemu, ale również swojemu niezwykłemu charakterowi. Bardzo mocno przekazywał jezdność, dobry galop, cechy szczególnie pożądane u koni typu hunter, chętnie kupowane przez Amerykanów.

Dwaj synowie Last Man Standing – Le Champ Ask i Last Man Hope zwyciężali podczas körungów. Niestety pierwszy z powodu ograniczonej płodności nie mógł zostać szerzej wykorzystany w hodowli.

Sportowo najlepszym potomkiem wydaje się być klacz Jamela (od klaczy po Abke), która z powodzeniem startuje w konkursach na poziomie 150 cm. Tydzień temu klacz wywalczyła drugie miejsce w konkursie 150 cm podczas zawodów w Linz.

Last Man Standing ostatnie 9 lat życia spędził w Stadzie Ogierów w Moritzburgu. Latem 2021 roku został wycofany z hodowli. Do dyspozycji hodowców pozostaje nasienie mrożone.

© Eurobreeding.com, fot. Anja Imke/Landgestut Moritzburg

Back to top