Strona główna » Licencjonowane ogiery najlepsze w konkursie Pucharu Świata CDI-W Mechelen 2022

Licencjonowane ogiery najlepsze w konkursie Pucharu Świata CDI-W Mechelen 2022

W zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata konkursie Grand Prix Freestyle w belgijskim Mechelen zwyciężyły uznane ogiery zarejestrowane w księdze KWPN.

Poza zasięgiem konkurencji był Hermes N.O.P. (Easy Game x Flemmingh), brązowy medalista Mistrzostw Świata w Herning 2022. Ogier zachwycał dzisiaj szczególnie chodami zebranymi, prezentował rytmiczny i efektowny pasaż i piaff, uzyskując od sędziów notę 85,815% i wyprzedzając drugiego w konkursie ogiera Desperado (Vivaldi x Havidoff) o blisko 2%. Dosiada go niezmiennie reprezentantka Holandii – Dinja van Liere.

Dinja van Liere (NED) & Hermes

Wierzę, że zawsze jest coś co możemy poprawić, ale jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego startu. Wczoraj Hermes był trochę za bardzo spięty. Dziś też jeszcze to czułam i to mogłoby oczywiście być lepsze. Przede mną kolejne fascynujące wyzwania. Wiosną, jeśli wszystko dobrze się ułoży będę chciała wystartować w Finale Pucharu Świata w Omaha. Moim głównym celem na sezon 2023 są jednak Mistrzostwa Europy – powiedziała po zwycięstwie Dinja van Liere

Ramowy i zamaszysty Desperado to z pewnością nie tylko znakomity sportowiec, ale również sprawdzony reproduktor. W przedpołudniowym konkursie Małej Rundy mieliśmy okazję podziwiać jego utalentowanego syna, ogiera Asgard’s Ibiza. Ojca i syna prezentowała rodaczka zwyciężczyni – Emmelie Scholtens. Oba konie imponują galopem, lekkim, obszernym z wyraźnym uphillem i doskonałą pracą zadu.

Na trzecim miejscu uplasował się inny bardzo doświadczony koń, kalibrowy, bardzo silny ogier Everdale (Lord Leatherdale x Negro). Dosiadany przez aktualną mistrzynię świata, Charlotte Fry, zaprezentował bardzo dobry, równy program, oceniony na 83,725%.

Emmelie Scholtens (NED) & Desperado

Charlotte Fry (GBR) & Everdale

Wyniki Grand Prix Freestyle CDI-W Mechelen 2022

  1. Dinja van Liere (NED) & Hermes N.O.P KWPN (Easy Game x Flemmingh) hod. G. Gijsbers
  2. Emmelie Scholtens (NED) & Desperado KWPN (Vivaldi x Havidoff) hod. Fam. Andeweg
  3. Charlotte Fry (GBR) & Everdale KWPN (Lord Leatherdale x Negro) hod.P. Kluytmans

Komplet wyników do pobrania TUTAJ

Jutro w Mechelen w ramach Pucharu Świata będą rywalizowali skoczkowie. Początek konkursu zaplanowano na godzinę 15.00. Transmisję można oglądać na platformie ClipMyHorseTv

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top