Strona główna » Marcus Ehning drugi w Grand Prix CSI2* Riesenbeck na koniu wyhodowanym w Polsce

Marcus Ehning drugi w Grand Prix CSI2* Riesenbeck na koniu wyhodowanym w Polsce

Kolejny międzynarodowy sukces konia wyhodowanego w Polsce.

W konkursie Grand Prix wieńczącym zawody CSI2* w Riesenbeck znakomicie spisała się holsztyńska Flower Girl (Hickstead x Catoki) hod. Michał Szadkowski. Prezentowana przez znakomitego Marcusa Ehninga, w zaliczanym do rankingu światowego (Longines Ranking) konkursie z przeszkodami o wysokości 145 cm klacz zajęła drugie miejsce. Warto zaznaczyć, że na liście startowej roiło się od wspaniałych nazwisk. O zwycięstwo walczyli też m.in. Ludger Beerbaum, Toni i Felix Hassmann, Philip Weishaupt czy Maurice Tebbel.

Klacz Flower Girl przyszła na świat w mazurskim Gospodarstwie Michała Szadkowskiego. Karierę międzynarodową rozpoczynała w Polsce, pierwszy parkur pokonała w wieku 5 lat, rok później wystąpiła na Cavaliadzie w Lublinie. Prezentowała ją wtedy Maria Mikhailova. Jesienią 2019 roku klacz trafiła do Niemiec, od listopada 2021 roku startuje na niej Marcus Ehning.

Pełny brat klaczy Flower Girl, po świetnym początku kariery w Polsce obecnie również z powodzeniem startuje w Niemczech. Gratulacje dla hodowcy.

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top