Strona główna » Mevita Foal & Embryo Auction – nowość na europejskim rynku aukcyjnym

Mevita Foal & Embryo Auction – nowość na europejskim rynku aukcyjnym

Na aukcyjnej mapie Europy pojawiła się właśnie nowa marka: Mevita Foal & Embryo Auction. Pierwsza edycja w formule „onlive” odbędzie się 11 czerwca podczas międzynarodowych zawodów CSIO5* Sopot. Będzie to już czwarta polska aukcja źrebiąt, ale jak zapewnia organizator – zupełnie wyjątkowa. 

Ideą stworzenia aukcji Mevita Foal & Embryo Auction była chęć oferowania wyłącznie najlepszego materiału. Tworząc naszą aukcję chcemy budować silną i nowoczesną markę, która swoją renomą nie będzie odbiegać od największych, europejskich imprez tego typu. Dlatego już w pierwszej edycji aukcji będziemy oferować wyłącznie źrebięta i embriony pochodzące nie tylko po najlepszych reproduktorach, ale również ze sprawdzonych sportowo rodzin – tłumaczy pomysłodawca i organizator aukcji – Tomasz Olszewski. Wierzymy, że organizacja aukcji w trakcie CSIO5* Sopot, najbardziej prestiżowych zawodów skokowych rozgrywanych w Polsce, to świetna szansa na prezentację dorobku polskich hodowców przed międzynarodową publicznością – dodaje.

Mając na uwadze wygodę i bezpieczeństwo klientów licytacja w formule online odbędzie się za pośrednictwem sprawdzonej platformy, z której korzystają najwięksi w branży. Na żywo w Sopocie poprowadzi ją Louis de Cleene, znany belgijski aukcjoner. 

Już teraz wiemy, że do sprzedaży trafi potomstwo takich ogierów jak Comme Il Faut, Diamant de Semilly czy Emerald. W kolekcji znajdzie się m.in. pełna siostra olimpijczyka, ogiera Mumbai oraz rodzeństwo takich koni jak Nevados S oraz Quel Homme de Hus. W katalogu nie zabraknie również klaczki będącej półsiostrą ogiera Tic Tac, na którym międzynarodowe sukcesy odnosił Ben Maher.  Jej matka – Panama du Seigneur jest uważana za jedną z najlepszych klaczy na świecie. Sama sprawdzona w sporcie do poziomu 160 cm dała już siedem koni startujących w konkursach 140-160 cm w tym aż trzy uznane ogiery. 

Zapraszamy do śledzenia fanpage i instagrama Mevita Foal & Embryo Auction.

Więcej informacji pod numerem telefonu: +48 609 848 087

Klaczka po Kassander van’t Roosakker od klaczy Panama du Seigneur/Darco

© Materiały prasowe Mevita Foal & Embryo Auction, fot. Oliwia Chmielewska, na zdjęciach klaczka po Kassander van’t Roosakker, półsiostra uznanego ogiera Tic Tac.

eurobreeding

Back to top