Strona główna » Mistrz Polski Crazy Boy Greenhills w katalogu holsztyńskiej aukcji

Mistrz Polski Crazy Boy Greenhills w katalogu holsztyńskiej aukcji

Tegoroczny złoty medalista Mistrzostw Polski Młodych Koni Crazy Boy Greenhills znalazł się w katalogu prestiżowej aukcji koni wierzchowych towarzyszącej grudniowej licencji księgi holsztyńskiej.

Wyselekcjonowany na aukcję w Elsmhorn syn Cascadello I urodził się w Polsce w hodowli Marcina Gerke, a został zarejestrowany w księdze holsztyńskiej. W rękach nowego właściciela, Kamila Ogórka, wywalczył w sierpniu tego roku złoty medal MPMK. W mistrzostwach prezentował go Mateusz Tyszko. Crazy Boy Greenhills zdobył nie tylko najwyższą notę wśród koni z paszportami zagranicznymi, ale wszystkich czteroletnich: 17,00 pkt (8,53/8,47 pkt).

Ojcem ogiera jest popularny, zwłaszcza w Holsztynie Cascadello I (Casall x Clearway). To ojciec doskonale znanej polskimi kibicom klaczy Cascadeuce (Juliana Suska) – srebrnej medalistki Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców 2023. Linia żeńska Crazy Boy Greenhills, holsztyński STAMM 826 zasłynęła m.in. dzięki znakomitemu Caretino, który w hodowli pozostawił żyjącą legendę związku ogiera Casall. Crazy Boy Greenhills jest blisko spokrewniony ze startującym w konkursach 1.60 m ogierem Carrygo (Carry).

W katalogu znalazło się tylko siedem koni, a aukcję w formule ONLIVE zaplanowano na 16 grudnia.

Crazy Boy Greenhills
lato 2019 roku, fot. Oliwia Chmielewska

Powiązane linki

© Eurobreeding.com, fot. Holsteiner Verband (jeśli nie podpisano inaczej)

Back to top