Strona główna » Mount St John Freestyle matką

Mount St John Freestyle matką

Znana z międzynarodowych czworoboków klacz Mount St John Freestyle (Fidermark x Donnerhall) hod. Stephan Kurz została matką.

Silna i zdrowa klaczka po Mistrzu Świata 2022, ogierze Glamourdale przyszła na świat dziś rano dzięki zastosowaniu techniki embriotransferu. Hodowczynią klaczki jest Emma Bundell.

Elegancka, nowoczesna i obdarzona ekspresyjnym ruchem Mount St John Freestyle to podwójna brązowa medalistka Światowych Igrzysk Jeździeckich z Tryon (2018). Oba te medale klacz zdobyła w parze z Brytyjką Charlotte Dujardin. Można więc śmiało powiedzieć, że skojarzenie jej z Glamourdale zaowocowało prawdziwie mistrzowskim rodowodem.

Mount St John Freestyle ma bardzo interesujące pochodzenie. Jej ojciec Fidermark (Florestan I x Werther) reprezentuje ród założony w hodowli koni ujeżdżeniowych przez zasłużonego ogiera Florestan I. Matka klaczy pochodzi bezpośrednio po epokowym dla hodowli dresażowej ogierze Donnerhall (ojciec takich koni jak De Niro czy Damon Hill NRW), a babka nie dość, że była sama sprawdzona w sporcie (skoki do poziomu 140 cm oraz ujeżdżenie) to była również pełną siostrą stacjonującego w SO Celle, a potem sprzedanego do USA ogiera Antibes.

Z tej samej rodziny żeńskiej, oznaczonej w Hanowerze numerem 379 pochodził również drużynowy złoty medalista IO Pekin 2008, wkkwista Butt’s Leon (Andreas Dibowski).

Ojciec klaczki, holenderski Glamourdale jest dostępny w Polsce za pośrednictwem Anawet.

© Eurobreeding.com, fot.

eurobreeding

Back to top