Strona główna » Najlepiej zarabiające konie skokowe 2021 roku wg rankingu Hippomundo

Najlepiej zarabiające konie skokowe 2021 roku wg rankingu Hippomundo

Na koniec roku, portal Hippomundo przygotował ciekawy ranking, uwzględniający zarobki koni skokowych.

Ranking uwzględnia wygrane na zawodach międzynarodowych. Sklasyfikowano w nim niemal 35 000 koni sportowych z całego świata (!). Najlepiej zarabiającym skoczkiem mijającego sezonu był wałach holsztyński Monaco (Cassini II x Contender) hod. Ralf Lutje. Ten niepozorny koń, dosiadany przez reprezentanta Holandii – Harrie Smoldersa, wygrał blisko 855 tys. euro. W ostatnim czasie para była 2. w Grand Prix Genewy, 2. w konkursie PŚ w Londynie i drużynowo pierwsza w finale Pucharu Narodów w Barcelonie.

Drugie miejsce, z zarobkami na poziomie 840 tys. euro wywalczyła Killer Queen VDM (Eldorado van de Zeshoek x For Pleasure) hod. Familie Brugemann/VDM. Klacz jest zarejestrowana w księdze BWP, a jej największe sukcesy w 2021 roku to zwycięstwo w Grand Prix Aachen i 2. miejsce w Grand Prix CSI5* Brukseli. Dosiada jej zawodnik niemiecki, Daniel Deusser.

Daniel Deusser & Killer Queen VDM

Trzecią pozycję w rankingu zajął inny koń zarejestrowany w księdze BWP: King Edward (Edward x Feo) hod. Wim Impens. Dosiadany przez reprezentanta Szwecji Henricka von Eckermanna, King Edward wygrał w tym roku m.in. Grand Prix LGCT Samorin, był drugi w Rolex Top 10 w Genewie i wywalczył drużynowy złoty medal podczas IO Tokio 2020. King Edward zarobił w 2021 812 tys. euro.

Henrick von Eckermann & King Edward

Najwyżej sklasyfikowanymi końmi polskiej hodowli w zestawieniu Hippomundo są Nevados S (Calvados Z x Romualdo) hod. Stanisław Szurik (10. miejsce) i Quel Homme de Hus (Quidam de Revel x Candillo) hod. Andreas Kosicki (16. miejsce), które wygrały odpowiednio 593 tys. i 485 tys. euro.

Pełny ranking jest dostępny dla zarejestrowanych użytkowników, z wykupioną subskrypcją Hippomundo TUTAJ.

© Eurobreeding na podstawie rankingu Hippomundo, fot. FEI/Łukasz Kowalski (Monaco i Killer Queen) i Arndt Bronkhorst (King Edward), na zdjęciu tytułowym Harrie Smolders & Monaco.

Back to top