Strona główna » Narthago VDL nowością w ofercie Stajni Czahary

Narthago VDL nowością w ofercie Stajni Czahary

Kolejna interesująca oferta stanówkowa dla polskich hodowców. Do grona ogierów oferowanych w sezonie 2023 dołączył niedawno Mistrz Polski Młodych Koni 2022 – Narthago VDL.

Narthago VDL (Inaico x Carthago) hod. Jur Vrieling/wł. Marek Lewicki jest przedstawicielem holenderskiej księgi KWPN. Jego ojciec Inaico VDL (Indoctro x Baloubet du Rouet) z powodzeniem startuje w konkursach do poziomu 1.45 m włącznie. Jego pierwsze potomstwo świetnie pokazuje się na parkurach, ma też pierwszych uznanych synów.

Matka Narthago VDL, również sprawdzona w konkurencji skoków przez przeszkody, była córką fenomenalnego Carthago. Użyta w hodowli dała już startującego na poziomie 1.45 m wałacha Jamie (Bubalu). Z holsztyńskiej rodziny 2453, którą reprezentuje Narthago VDL pochodziły również takie konie jak Acodetto I, Acodetto II, Lasino oraz zwycięzca licencji holsztyńskiej Unlimited.

Narthago VDL to kalibrowy koń (174 cm wzrostu), na długiej nodze prezentujący bardzo nowoczesny, sportowy typ konia skokowego. Jak podkreśla jego jeździec, Marek Lewicki, to koń obdarzony ponadprzeciętnym potencjałem skokowym, a jednocześnie bardzo jezdny i inteligentny.

Oferta stanówki jest dostępna TUTAJ.

Narthago & Marek Lewicki, MPMK Łąck 2022, fot. Świat Koni
Narthago VDL

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska (jeśli nie podpisano inaczej)

eurobreeding

Back to top