Strona główna » Nasienie ogiera Zirocco Air dostępne dla hodowców

Nasienie ogiera Zirocco Air dostępne dla hodowców

Zwycięzca Grand Prix CSI Sopot 2020, piąty koń Mistrzostw Polski Seniorów 2020 – Zirocco Air (Zirocco Blue x Con Air) w tym roku dostępny dla hodowców.

Kariera sportowa

Zirocco Air, złoty medalista MPMK 5 i 6-latków, to aktualnie jeden z najlepszych licencjonowanych ogierów startujących w polskich barwach. 2020 rok był dla niego bardzo udany, pod Mateuszem Tyszko wygrał czwartkowy konkurs CSI2*-W Cavaliada Kraków, w czerwcu w Ciekocinku był 3. w zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm, w listopadzie 5. w Grand Prix CSI2* Wrocław, a w grudniu, tuż przed świętami wygrał konkurs Grand Prix CSI2* w Sopocie. W międzyczasie, latem, para Mateusz Tyszko – Zirocco Air wywalczyła 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów, zajmując drugie miejsce w I półfinale (150 cm, konkurs szybkości). Swoją znakomitą passę Zirocco Air kontynuuje w 2021 roku. Podczas Cavaliada Winter Tour dokonał nie lada wyczynu dwa weekendy pod rząd zajmując dwukrotnie drugie miejsce w konkursach Grand Prix (w tym jednym zaliczanym do klasyfikacji PŚ, z przeszkodami sięgającymi 160 cm).
Jak mówi o nim jego jeździec – Mateusz Tyszko, Zirocco Air jest bardzo waleczny i nie lubi popełniać błędów. 

Zirocco Air – rozgrywka Grand Prix CSI Sopot 2020

Rodowód

Zirocco Air to zapisany do księgi holsztyńskiej, a uznany w AES i PZHK, syn Zirocco Blue (Mr Blue x Voltaire) i klaczy Zalza (Con Air x Corrado I). Zirocco Blue z powodzeniem startował w międzynarodowych konkursach skokowych. Jednymi z najjaśniejszych punktów jego kariery były: 3 miejsce z drużyną holenderską podczas finału Nations Cup Barcelona oraz wywalczenie drużynowego złota podczas Mistrzostw Europy w Aachen (2015, indywidualnie piąty). Potomstwo Zirocco Blue świetnie spisuje się na światowych parkurach, jego najlepiej zarabiający syn Eddie Blue, wygrał już ponad 700 tys. euro.
Ojciec Zirocco Blue – Mr. Blue użyty w hodowli pozostawił również innego znakomitego sportowca i reproduktora og. Plot Blue, ojca głośnego ostatnio og. Million Dollar.

Matka Zirocco Air, holsztyńska Zalza to klacz o bardzo klasycznym rodowodzie (Con Air x Corrado I). Con Air, syn Contendera, w hodowli pozostawił m.in. indywidualnego srebrnego medalistę ME Aachen og. Conrad de Hus. Natomiast Corrado I to ojciec og. Clinton, a więc dziadek og. Cornet Obolensky. Zalza to typowa, bardzo poprawna klacz, która poza Zirocco Air dała złotą medalistkę Ladies Cup Jakubowice 2020 (140 cm) – kl. Andigo AL (Andiamo Z). Wspomniana klacz była wcześniej również złotą medalistką MPMK.
Zalza jest wciąż aktywna w hodowli, wraz z córką po Mylord Carthago, klaczą Ialza, pełni obowiązki matki w Melloni Horses.
Druga matka Zirocco Air dała dwa konie klasy 145 cm, a czwarta to matka sprawdzonego w Polsce og. Coriano’s Ass. 

Rodzina żeńska Zirocco Air, holsztyńska 18B1 to niewątpliwie jedna z najlepszych linii we współczesnej hodowli koni sportowych. Wydała ona na świat ogiery, które realnie wpłynęły na jej obecny wygląd: og. Farn (ojciec og. Nimmerdor, dziadek og. Heartbreaker), og. Constant (ojciec og. Chin Chin) og. Quantum (ojciec og. Quintero Ask oraz og. Quality Time). W polskiej hodowli używano z tej lrodziny m.in. ogierów Bajou du Rouet i wspomnianego Coriano’s Ass. 

W sezonie 2021 Zirocco Air będzie dostępny dla hodowców. Oferowane jest nasienie mrożone w cenie 2500 zł (800 + 1700 zł) za trzy dawki. Płatność drugiej raty następuje po stwierdzeniu źrebności. Nasienie dostępne w Anawet – http://nasienie.anawet.pl/#/stalliondetails/82

Kontakt w sprawie nasienia: Beniamin Drozd 515 627 754

Ogier pozostaje w treningu w SK Widzów 

Tekst: eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top