Strona główna » Niejasności w sprzedaży nasienia Cumano, Lansink i Zangersheide wyjaśniają

Niejasności w sprzedaży nasienia Cumano, Lansink i Zangersheide wyjaśniają

Jakiś czas temu Zangersheide i Jos Lansink odkryli wspólnie, że na rynku istnieją nieuczciwi pośrednicy sprzedający nasienie mrożone klona ogiera Cumano – Cumano Alpha Z jako Cumano.

W trosce o swoich klientów, na progu sezonu OPU/ICSI Lansink i Zangersheide wydali więc wspólne oświadczenie, w którym informują, że jedynym legalnym źródłem zakupu mrożonego nasienia ogiera Cumano jest Jos Lansink Horses, natomiast nasienie świeże jego klona – Cumano Alpha Z jest dostępne wyłącznie za pośrednictwem Zangersheide.

Holsztyński Cumano (Cassini I x Landgraf I) hod. Willi Luhrs był jednym z najbardziej utytułowanych skoczków swoich czasów. Wspólnie z Josem Lansinkiem, w trakcie WEG Aachen 2006 ogier wywalczył tytuł Mistrza Świata. Szybko okazało się, że równie udanie jak w sporcie Cumano spisuje się w hodowli. Do dziś prawie 70 jego potomków startowało lub nadal startuje w konkursach 1.45 m i wyższych.

Cumano odszedł w 2018 roku w wieku 25 lat. W lutym 2017 roku na świat przyszedł jego klon Cumano Alpha Z, stacjonujący w Zangersheide.

Cumano Alpha Z – klon Cumano, fot. materiały prasowe Zangersheide

© Eurobreeding.com, na zdjęciu głównym Omano BC, uznany ogier i syn oryginalnego Cumano, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top