Strona główna » Nienarodzona córka znakomitej klaczy Driandria i pełna siostra Salinero – oto hodowlane hity grudniowej TC & EK Auction

Nienarodzona córka znakomitej klaczy Driandria i pełna siostra Salinero – oto hodowlane hity grudniowej TC & EK Auction

Żeńska ciąża pochodząca od wybitnej klaczy Driandria, pełna siostra Salinero, półbrat uznanego ogiera i sprwdzonego sportowca, ogiera Kamir Red Wine. To największe hodowlane gwiazdy nadchodzącej, świątecznej edycji TC & EK Auction 2022.

Driandria & Bamako de Muze

Wyhodowana w Holandii Driandria (Carthino Z x VDL Sheraton) pozostaje jedną z najlepszych klaczy skokowych ostatnich. Reprezentant Włoch, Piergorgio Bucci startował na niej z powodzeniem w konkursach międzynarodowych do poziomu 1.70 m włącznie, notując zwycięstwa m.in. Grand Prix CSI4* St Tropez (2019) oraz konkursie barier podczas CSIO5* Calgary-Spruce Meadows i plasując się podczas tak prestiżowych zawodów jak CSI5* Amsterdam, CSI5* Den Bosch czy CSI5*-W Mechelen. Międzynarodową karierą sportową na poziomie 1.50 m może poszczycić się również pełen brat Driandrii.

Oferowane embryo, o potwierdzonej płci żeńskiej, pochodzi po znakomitym Bamako de Muze (Darco x Jalisco B). Ogier ten nie dość, że sam był sprawdzony w sporcie (1.60 m) to jest półbratem znakomitego skoczka, ogiera Mylord Carthago. W hodowli Bamako zasłynął już m.in. jako ojciec ogiera Kasanova de la Pomme, który w tym roku sięgnął po zwycięstwo w finale FEI Nations Cup w Barcelonie, jako jeden z niewielu kończąc rywalizację z „double clear”. W 2021 Kasanova de la Pomme wywalczył zwycięstwo w prestiżowym konkursie Sires of The World.

Driandria dotychczas nie była wykorzystywana w hodowli. Jej pierwsze źrebięta przyjdą na świat w 2023 roku.

Kliknij by zobaczyć więcej informacji

Pełna siostra Salinero

Drugą z bardzo ciekawych ofert dla hodowców jest katalogowy lot nr 17 Salinera II del Chirone (Salieri x Lungau) – pełna siostra złotego medalisty olimpijskiego Salinero, źrebna na marzec 2023 ogierem Dynamic Dream. Dynamic Dream przebojem wszedł na rynek reproduktorów ujeżdżeniowych, uzyskując na teście noty 9,0 pkt za kłus i 10 pkt za galop. Jego pierwsze źrebięta cieszą się ogromnym zainteresowaniem na aukcjach. Podczas 22nd Oldenburg Elite Auction ogierek Der Hit został sprzedany za 80 000 euro.

Kliknij by zobaczyć więcej informacji

Salinero, IO Londyn 2012

Półbrat ogiera Kamir Red Wine

Diovis Forma to kolejny bardzo interesujący koń z grudniowej oferty TC & EK Auction. Syn sprawdzonego w sporcie, medalisty MPMK, ogiera Farezzo B i klaczy W-Diadora po Diamant de Semilly, to półbrat uznanego w AES ogiera Kamir Red Wine, uczestnika MŚMK w Lanaken oraz Kleons Uppercat startującego z powodzeniem w konkursach do poziomu 1.50 m. Od klaczy W-Diadora pochodzi również Cool Boy Red Wine – z sukcesami startujący w międzynarodowych konkursach dla młodych koni skokowych.

Kliknij by zobaczyć więcej informacji

Finalistka Z-Festival Polska

Jednym ze źrebiąt oferowanych podczas nadchodzącej TC & Equi Kramer Auction jest Eazy Queen. Córka robiącego furorę w hodowli ogiera Eldorado van de Zeshoek i holsztyńskiej klaczy pochodzącej z rodziny 104A. Ta słynna linia zasłynęła wydając na świat takie konie jak Contendro I, Contendro II, Caretano czy Corradina.

Eazy Queen wywalczyła czwarte miejsce podczas Z-Festival Polska 2022.

Kliknij by zobaczyć więcej informacji

Jak, gdzie i kiedy licytować?

Łącznie w katalogu mikołajkowej TC & EK Auction 2022 znalazło się 25 lotów – 10 koni skokowych, 7 źrebiąt, 5 koni ujeżdżeniowych, dwie klacze hodowlane, i jedna ciąża. Licytacja online rozpocznie się 3, a zakończy 4 grudnia. Link do kolekcji TUTAJ.

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska, na zdjęciu Eazy Queen

eurobreeding

Back to top