Strona główna » Ogiery 2022: Oferta Stajni Ogierów Bonin

Ogiery 2022: Oferta Stajni Ogierów Bonin

Przed nami sezon stanówkowy, czas więc przybliżyć oferty ogierów dostępnych w Polsce.

W sezonie 2022 Stajnia Ogierów Bonin (woj. zachodniopomorskie), którą swoim nazwiskiem firmuje Aleksandra Lusina-Gołaś, dwukrotna Mistrzyni Polski w konkurencji skoków przez przeszkody będzie oferować siedem ogierów. Pochodzą one po takich gwiazdach jak Casall, Calido I, Diamant de Semilly Kannan czy Quick Star. Wszystkie posiadają licencję Anglo European Studbook, a cztery z nich, również licencję Polskiego Związku Hodowców Koni (SP i WLKP). Lista oferowanych ogierów poniżej. Oferowane reproduktory są młode, ale już udanie prezentują się w konkursach dla młodych koni podczas tak prestiżowych imprez jak Warsaw Jumping czy Cavaliada.

Jak poinformowali nas właściciele stajni – Państwo Gołaś, w nadchodzącej Cavaliadzie Sopot wystartuje ogier Quick Magic de Barcenal Z (Quick Star x Caretino), jedyny, licencjonowany syn legendarnego ogiera Quick Star w Polsce.

Calidor HOLST (Calido I x Caretino) ur. 2014

Calidor to urodziwy, prezentujący, pożądany nowoczesny typ ogier, obdarzony ponadprzeciętnym talentem skokowym i doskonałym, zrównoważonym temperamentem. Ojciec ogiera – Calido I, wciąż zachwycający kondycją mimo skończonych 32 lat (!), dał m.in. znakomitego og. Coupe de Coeur (5. ME, trzykrotny Mistrz Niemiec) oraz Castello, na którym wspomniana Aleksandra Lusina-Gołaś zdobyła złoty medal MP.

Matka Calidora – Zauberfloete to półsiostra Siegera Koerungu Holsztyńskiego 2019, og. Cahil, oraz sprawdzonej na poziomie 160 cm klaczy Vienna Olympic.

Calidor startuje w konkursach skokowych do poziomu 135 cm. Jego pierwsze źrebięta po ogierze prezentują świetny typ i tak jak ojciec są obdarzone doskonałą partią głowy i szyi.

Licencja: AES, PZHK
Cena stanówki: 2000 zł + 8% VAT

Calidor

Carlo HOLST (Casall x Clearway) ur. 2015

Rosły, szlachetny Carlo to syn znakomitego skoczka i reproduktora ogiera Casall. W sezonach 2020-2021 ogier bardzo udanie startował w międzynarodowych zawodach dla młodych koni, wygrywając m.in. konkursy CSIYH1* w Ciekocinku.

Licencja: AES
Cena stanówki: 1500 zł + 8% VAT

Chacco Gold Z (Chacoon Blue x Lambado) ur. 2017

Obdarzony niezwykłymi możliwościami, Chacco Gold Z to syn ogiera Chacoon Blue (po znakomitym Chacco-Blue) i sprawdzonej w sporcie do poziomu 140 cm klaczy Goldika (Lambado). W sezonie 2021 Chacco Gold Z udanie startował w konkursach dla młodych koni.

Chacco Gold Z to półbrat uznanego ogiera Karramba Z.

Licencja: AES
Cena stanówki: 1500 zł + 8% VAT

Concorde 76 SP (Cicero Z x Ciacomo)

Concorde 76 to syn świetnego skoczka Cicero Z, a więc wnuk olimpijskiego Carthago. Concorde 76 to młody ogier, obdarzony świetnym galopem i możliwościami skokowymi.

Matka Concorde 76 – T-Calma, sama z powodzeniem chodziła konkursy 145 cm. Jest ona półsiostrą aż pięciu koni 160 cm, w tym uznanych ogierów Lambado i Cros.

Licencja: AES
Cena stanówki: 1500 zł + 8% VAT

Donovan Z (Diamant de Semilly x Quirinus)

Elegancki, rosły Donovan Z to syn kolejnej legendy – ogiera Diamant de Semilly. Donovan Z reprezentuje bardzo cenną rodzinę 104A, a konkretnie jej najlepsze odgałęzienie, stworzone przez doskonałą sportowo kl. Retina (nomen omen dokładnie tej samej dzięki której w Niemczech sławę zyskał polski angloarab Ramzes). Z tej samej sublinii pochodzi także wspaniała Corradina (m.in. drużynowy złoty medal WEG Kentucky 2010, drużynowy złoty medal ME Madryt 2011, indywidualny srebrny medal tamże) oraz uznany ogier Corland.

W sezonie 2017 ogier udanie startował w konkursach dla 4-latków, uzyskując nierzadko noty powyżej 8 pkt.

Licencja: AES, PZHK
Cena stanówki: 1500 zł + 8% VAT

Karramba Z (Kannan x Lambado) ur. 2014

Kalibrowy, obdarzony nie tylko potęgą skoku, ale również obszernym i elastycznym ruchem, w tym świetnym, okrągłym galopem, to koń o bardzo zrównoważonym temperamencie. Jego ojcem jest legendarny Kannan, a matką wspomniana wcześniej Goldika. W sezonie 2021 Karramba Z zadebiutował na poziomie 140 cm, notując znakomite przejazdy m.in. na Warsaw Jumping.

Pierwsze źrebięta po ogierze Karramba Z są długonogie i znakomicie ruszające się.

Licencja: AES, PZHK
Cena stanówki: 2000 zł + 8% VAT

Quick Magic de Barcenal Z (Quick Star x Caretino) ur. 2014

Quick Magic de Barcenal Z to tegoroczny brązowy medalista MPMK w konkurencji skoków, sprawdzony w konkursach do poziomu 145 cm.To jedyny w Polsce, uznany syn fenomenalnego skoczka – og. Quick Star, który dał m.in. złotego medalistę IO Rio 2016 – ogiera Big Star.

Licencja: AES, PZHK
Cena stanówki: 2500 zł + 8% VAT

Quick Magic de Barcenal Z

Stanówka płatna z góry. Wysyłki nasienia możliwe 7 dni w tygodniu. Istnieje możliwość obejrzenia ogierów, po wcześniejszym umówieniu terminu. Więcej informacji o ofercie – na oficjalnej stronie stacji: www.ogierybonin.pl

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top