Strona główna » Ogłoszenia hodowlane » Elegancki syn ogiera Colestus

Ogłoszenia hodowlane

Elegancki syn ogiera Colestus

Colestus - La Calidad - Corvus Z

Przeznaczenie: skoki

Elegancki syn ogiera Colestus

Właściciel

Anna Szypica – Stajnia Ełganowo
cena do uzgodnienia
Płeć: ogier
Data urodzenia: 2021
Księga stadna: Zangersheide
Wzrost: 169 cm
Ojciec: Colestus
Matka: La Calidad x Corvus Z
Colestus
Cornet Obolensky
Spice Girl R
Clinton
Rabanna van Costersveld
Stakkato
Pepita
La Calida Z
La Calidad
Canimara Z
Lancer II
Uganda VIII
Corvus Z
Louisa

Matka Colesini Z, naszej hodowli klacz La Calida, to córka znakomitego holsztyńskiego ogiera La Calidad.

Urodziwy, bardzo szlachetny La Calidad to licencjonowany ogier holsztyński. Swój talent skokowy zaprezentował na Koerungu w Neumünster, a później potwierdził go na testach w Schlieckau (“10” za skoki luzem) i Neustadt-Dosse (w którym zwycięzył). Obecnie z powodzeniem startuje w konkursach międzynarodowych do poziomu 160 cm włącznie.

Ojcem La Calidada jest Lancer II (Landgraf I x Fantus), Holsteiner Siegerhengst 88’, szeroko użyty w hodowli, ojciec m.in. Bundeschampiona w kategorii 5-letnich koni skokowych – og.Lazio. Matka og. La Calidad – Uganda VIII to córka bardzo zasłużonego og. Cassini I. Ogier ten sam sprawdzony w sporcie, użyty w hodowli pozostawił liczne konie klasy Grand Prix w tym złotego medalistę WEG – Cumano (Jos Lansink) oraz Castellino van de Helle, Carambole czy Eurocommerce Berlin. W hodowli świetnie sprawdzają się też jego córki. Od matki po Cassini I pochodzą m.in. og. Dominator Z (Diamant de Semilly), og. Clarcon (Casall) czy og.Dinken (Diarado). Uganda VIII to również półsiostra og. Casiletti CM, startującego na poziomie 145 cm. W swojej karierze hodowlanej urodziła dotychczas 7 źrebiąt w tym dwie premiowane klacze, z których jedna – Bellevue dała już uznanego ogiera. Z rodziny żeńskiej og. La Calidad, oznaczonej numerem 741 pochodzą takie uznane ogiery jak Cardento, Soleto czy Classido. Z dokładnie tej samej rodziny wywodzi się również rekordzistka aukcji źrebiąt Flanders 2018, wyhodowana w Polsce Lady Cardenta (34 000 euro).

Ojcieem ogiera Corvus Z jest Caretano Z. Jest to jednen z najlepszych skoczków swojego pokolenia. Jako 7-dmio latek wygrał Mistrzostwa Świata młodych koni w Lanaken pod Jonsem Lansinkem. Potem ta para miała wspaniały debiut w międzynarodowych skokach, podczas finałów Mistrzostw Świata w Geteborgu. W 2001 r. Caretano Z doznał śmiertelnej w skutkach przepukliny lędźwiowej, właśnie wtedy, gdy był na początku bardzo obiecującej międzynarodowej kariery. Caretano Z pochodzi od dostarczyciela skoczków, Caretino (Caletto II), ze sławnej linii holsztyńskiej 104a. Caretano Z jest ojcem wielu koni startujących na międzynarodowym poziomie Cartano (Rudi Helsen), Candlelight (Wil Schellekens), Carlaya Z (Judy-Ann Melchior), Cartoon Z (Stefan Corten), Cartree Z (A. Schill), Chicago I Z (J.-A. Melchior) oraz Cracky Z (Stefan Corten).

Colestus to niezwykły koń, u którego umiejętności sportowe w wyważony sposób łączą się z zaletami hodowlanymi.

Ma na swoim koncie ponad 25 wygranych konkursów dla młodych koni. Pierwsze sukcesy odnosił wraz z Michaelem Beckmannem wygrywając czempionat koni Westwalskich w klasie 6 latków (2012r) w Münster-Handorf, a następnie zajął 8 miejsce w finale czempionatów młodych koni w Warendorfie, a także znalazł się w czołówce Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken. W 2013 roku zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym Youngster Tour w Münster, Dortmund, Hagen, Nörten-Hardenberg oraz Balve. Z początkiem 2014 Colestus rozpczął trening w stajni Ludgera Beerbauma, gdzie dosiadał go Marco Kutscher, który kilkukrotnie zajmował wysokie miejsca na zawodach międzynarodowych. Z Ludgerem Beerbaumem zdobył czołowe miejsca w konkursach CSI5* w Hongkongu/HKG i Paryżu/FRA, w konkursach Pucharu Świata w Weronie/ITA, Madrycie/ESP i Stuttgarcie oraz w Global Champions Tour w Antwerpii/BEL, Hamburg i Szanghaj/CHN. Colestus stanął w centrum uwagi wraz z Christianem Kukukiem podczas Grand Prix Dortmundu, Hagen, Londynu/GBR, Oldenburga i Frankfurtu oraz konkursach Pucharu Świata w Poznaniu/POL. W 2018 roku Colestus otrzymał tytuł ogiera DSP-elite.

Pełny rodowód TUTAJ.

Back to top