Strona główna » #onetowatch: By Balou MZ Z

#onetowatch: By Balou MZ Z

Trzyletni By Balou MZ Z (Balou du Rouet x Va Vitae), czempion trzylatków AES Stallion Grading Poland jest bohaterem naszego kolejnego artykułu z cyklu #onetowatch.

Ze sportowej rodziny

By Balou MZ jest synem znakomitego reproduktora Balou du Rouet (Baloubet du Rouet x Continue), a więc po mieczu wnukiem podwójnego złotego medalisty olimpijskiego, ogiera Baloubet du Rouet. Balou nie dość, że sam znakomicie sprawdza się w hodowli, to jest półbratem utytułowanego Balou du Reventon (Cornet Obolensky). Balou du Rouet to ojciec m.in. klaczy Bianca, na której sukcesy odnosił Steve Guerdat. W rankingu reproduktorów skokowych za 2022 rok Balou du Rouet zajmuje 19. miejsce.

Matka By Balou MZ Z – Valkyria DH Z pochodzi po sprawdzonym w międzynarodowym sporcie ogierze Va Vitae, jej dziadkiem po kądzieli jest natomiast znakomity Concorde, ojciec takich koni jak Marius Claudius czy Talan. Valkyria jest półsiostrą konia poziomu 1.40 m, wałacha Landos. Z rodziny żeńskiej ogiera By Balou MZ Z pochodzi wiele doskonałych koni sportowych, w tym wschodząca gwiazda stajni Willema Greve – Minute Man (ex O’Neill van’t Eigenlo).

Hodowcą By Balou MZ Z jest Michał Zdebel, który swoją hodowlę prowadzi wspólnie z utytułowaną zawodniczką konkurencji skoków przez przeszkody – Pauliną Wielgórską.

Balou du Rouet
Baloubet du Rouet
Georgia
Galoubet A
Mesange du Rouet
Continue
Georgette II
Valkyria DH Z
Va Vitae
Heaven
Heartbreaker
Rapsody
Concorde
Valeska

Gwiazda aukcji, czempion AES

By Balou MZ Z błysnął klasą już jako źrebię. Zyskał uznanie komisji selekcjonującej źrebięta do Cichoń Foal Auction i za pośrednictwem aukcji znalazł swój nowy dom. Trafił do malowniczej stajni Lipnik położonej niedaleko Kadyn (woj. warmińsko-mazurskie). Jesienią 2022 roku zakwalifikował się do udziału w Cavaliada Horse Auction 2022 i w jej trakcie zwrócił uwagę Aleksandra Wechty.

Już w barwach Wechta Equestrian By Balou MZ Z, zimą 2023 roku, przystąpił do walki o licencję księgi Anglo European Studbook. W trakcie uznawania nie tylko uzyskał akceptację międzynarodowej komisji, ale został ogłoszony najlepszym skokowym trzylatkiem tegorocznej edycji. Sędziowie podkreślali, że jest to koń obdarzony ponadprzeciętnym talentem skokowym, prezentujący wyjątkową jakość i przy tym obdarzony znakomitym charakterem.

Potomstwo

Pierwszy rocznik źrebiąt po ogierze By Balou MZ Z przyjdzie na świat w 2024 roku. Zapowiada się bardzo licznie, ponieważ obok ogiera Quanan Rouge By Balou MZ Z był najchętniej wykorzystywanym ogierem z oferty Wechta na sezon 2023.

***

By Balou MZ Z
Balou du Rouet x Va-Vitae | 2020 | 172 cm | WFFS nosiciel | Licencja: AES, PZHK
Nasienie ogiera By Balou MZ jest dostępne w ofercie stacji ogierów Wechta, więcej informacji tutaj

© Eurobreeding.com, fot. Gestuet Westfalenhof

eurobreeding

Back to top