Strona główna » #onetowatch: Chaccothage Blue PS

#onetowatch: Chaccothage Blue PS

Kolejnym młodym ogierem, którego sylwetkę chcielibyśmy przybliżyć w cyklu #onetowatch jest Chaccothage Blue PS z oferty Deckstation Schöckemohle.

Rodowód

Ojciec oldenburskiego (OS) ogiera Chaccotage Blue PS, wybitny Chacco-Blue to jeden z najważniejszych skokowych reproduktorów świata, niekwestionowany lider skokowych rankingów WBFSH, niegdyś doskonały skoczek poziomu 160 cm (Andreas Kreuzer, Aloiz Pollmann-Schweckhorst). W hodowli pozostawił ponad 50 licencjonowanych synów. Do jego najbardziej utytułowanego potomstwa należą: Explosion W – indywidualny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio, zwycięzca m.in. konkursów Grand Prix w Valkenswaard i Windsorze, „Koń Roku KWPN”, Chaqui Z – Mistrz Europy w zespole Irlandii czy Chacna – wielokrotna zdobywczyni konkursów Grand Prix. Dużym powodzeniem w hodowli cieszy się jego syn, meklemburski Chacoon Blue, po którego sięgają również polscy hodowcy. Naszym rodzimym hodowcom i ludziom sportu skokowego, ogiera Chacco-Blue przedstawiać nie trzeba, a to z sprawą sportowych dokonań tak dzielnych zwierząt jak Crazy Quick, Chacclana, Chabento, Chito Blue, Chelsea Blue, a warto również zaznaczyć, że matka świetnego Chintablue, jednego z najlepszych koni skokowych w Polsce, to córka Chacco-Blue.

Żeńska strona rodowodu ogiera Chaccotage Blue PS jest niezwykle ciekawa, a jej znak firmowy to sport. Matka bohatera niniejszego tekstu, Conthina PS (po Conthargos – jednym z najlepszych ogierów Paula Schockemoehle), startowała w konkursach 145 cm. W hodowli, obok og. Chaccothage Blue PS, dała kl. London Times PS (London), startującą na poziomie 145 cm oraz jej pełnego brata, og. Clever Boy PS, skoczka poziomu 135 cm.

Ale na tym nie koniec. Druga matka og. Chaccothage Blue PS, kl. Aloubette (Armitage), chodziła konkursy 145 cm a w hodowli, oprócz wspomnianej kl. Conthina PS, dała takie konie poziomu 145 cm jak kl. Conmitage i wał. TinTin (cała trójka po Conthargos).

Trzecia matka og. Chaccothage Blue PS, kl. Baloubet’s Lady (Baloubet du Rouet), sama startująca na poziomie 135 cm, dała wał. Carlitus (Cartogran) – skoczka poziomu 125 cm, kl. Chilonie (Chilento), poziom 120 cm, i oczywiście wymienioną wyżej  Aloubette.

Czwarta matka, holsztyńska kl. E-Leona (Literat) była istną „kopalnią” skoczków, na czele z z jej synem Ukato (Stakkato), startującym na poziomie 160 cm ale i kl. Stakkalita PS (Stakkatol) – poziom 140 cm oraz wał. Pakkato Alia (Stakkato) – poziom 140 cm. W sumie dała 10 koni, które zaznaczyły swoją obecność na parkurach.

Chaccothage Blue PS wywodzi się z holsztyńskiej rodziny numer 5064, a ciekawostką jest fakt, że jego szósta matka to jednocześnie trzecia matka doskonałego og. Calido I, żywej legendy stacjonującej w Hengststation Maas J. Hell w Klein Offenseth (Holsztyn), ojca całej plejady koni sportowych i hodowlanych.

Kariera sportowa

Sam Chaccothage Blue PS zachwycił w ubiegłym tygodniu publiczność podczas rozgrywanego corocznie w Warendorf HKM Bundeschampionatu. Pod Patrickiem Stuhlmeyerem walczył w ścisłym finale w kategorii 5 latków, ostatecznie plasując się na szóstej pozycji. Imponował galopadą, ogromnymi możliwościami i siłą. Na tle stawki wyróżniał się także typem, budową oraz samczością.

Trzeba koniecznie dodać, że oczy sportowego i hodowlanego świata zwróciły się w kierunku Chaccothage Blue PS już podczas konkursów dla młodych koni oraz w trakcie HLP w Adelheidsdorf, gdzie wyprzedził konkurentów otrzymując ostateczną ocenę 9,03 (możliwości skokowe i jezdność 9,5).

Jest uznany w Holst Global, Han, Meckl, OS, Rhein, Westf, Z.

Ogier jest dostępny w stacji Deckstation Schöckemohle, więcej informacji TUTAJ

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top