Strona główna » #onetowatch: Diathletico

#onetowatch: Diathletico

Elegancki, długonogi Diathletico (Diacontinus x Escudo I) z oferty Stada Ogierów Celle to kolejny ogier z naszego cyklu #onetowatch.

Rodowód

Diathletico pochodzi po hanowerskim synu Diarado, ogierze Diacontinus, który z powodzeniem startuje w konkursach skokowych. Jego matka, klacz Emma jest natomiast córką innej gwiazdy SO Celle, nieodżałowanego og. Escudo I. Użyty szeroko w hodowli Escudo I dał m.in. ogiery uznane Embassy I i Embassy II. Pierwszy to dziadek znakomitego skoczka, wałacha King Edward, drugi z powodzeniem startował w międzynarodowych konkursach skokowych poziomu 160 cm. Emma to półsiostra trzech koni skokowych startujących w międzynarodowych konkursach 145-160 cm: Skally G, La Campo i Al Campo. Hodowcą Diathletico jest Wilfried Griesbach. Sama Emma dała też innego konia sprawdzonego w sporcie, wałacha Smarty (Stolzenberg), który startuje do poziomu 140 cm włącznie.

Jako trzylatek Diathletico uzyskał licencję Związku Hanowerskiego.

Kariera sportowa

Diathletico zadebiutował na arenie sportowej w wieku czterech lat. Od początku bardzo się wyróżniał, nierzadko otrzymując noty za styl powyżej 9,0 pkt.

W 2021 ogier wystąpił w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Lanaken. W finale nie zrobił ani jednej zrzutki, ale nieznacznie przekroczył normę czasu i nie mógł walczyć o medale w rozgrywce. Został jednak wyróżniony tytułem FRH, przyznawanym najlepszym, hanowerskim koniom sportowym.

Dostępność nasienia

W sezonie 2022 dostępne jest świeże nasienie ogiera Diathletico
Cena nasienia: 850 euro
Licencja: HANN
Więcej informacji TUTAJ

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

Back to top