Strona główna » #onetowatch: Hokkaido de Menjo

#onetowatch: Hokkaido de Menjo

Oddajemy do Waszych rak i oczu kolejny artykuł z cyklu #onetowatch – ogier miesiąca. Tym razem zawędrowaliśmy do Francji, gdzie stacjonuje pięcioletni bohater naszego artykułu, Hokkaido de Menjo SF (Excalibur de la Tour Vidal x Mokkaido AA) hod. Sophie & Emilie Grasset

Hokkaido de Menjo

Rodowód

Hokkaido de Menjo ma bardzo ciekawe i dość oryginalne pochodzenie. Jest on pierwszym uznanym synem ogiera Excalibur de la Tour Vidal (Ugano Sitte x Ogano Sitte), który był o włos od startu w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020, a obecnie kontynuuje karierę na poziomie międzynarodowym. Tylko w tym sezonie Excalibur wygrał Grand Prix CSI4* Vejer de la Frontera oraz konkurs Pucharu Narodów podczas CSIO5* Rzym. Rodowód Excalibura jest o tyle cenny, że pochodzi z niezwykle dobrej linii żeńskiej, a jego matka również była sprawdzona w międzynarodowym sporcie do poziomu 1.65 m.

Rodowód matki Hokkaido, klaczy Radja de Menjo (Mokkaido AA x Tornado d’Hotot), jest interesujący z kilku powodów. Po pierwsze ze względu na duży dolew krwi, po drugie ze względu na dość outcrosowy charakter, po trzecie pochodzi ona ze sprawdzonej sportowo rodziny. Oprócz Hokkaido, Radja dała też innego uznanego ogiera Idaho de Menjo (Untouchable).

Z rodziny żeńskiej ogiera Hokkaido de Menjo pochodzą takie konie poziomu 5* jak Ut De Menjo, Mister Davier, Galet d’Auzay czy Hermine d’Auzay.

Kariera sportowa

Jako trzylatek Hokkaido de Menjo uzyskał licencję hodowlaną związku Selle Francais. Rok później rozpoczął karierę sportową. Siedmiokrotnie wystartował w konkursach dla młodych koni, za każdym razem kończąc bez błędów, uzyskując tytuł II Wicemistrza Francji w kategorii 4-latków. W sezonie 2022 zadebiutował na poziomie 1.20 m.

Kariera hodowlana

Pierwsze źrebięta po ogierze Hokkaido prezentują nowoczesny typ, szlachetność i odpowiedni kaliber.

Hokkaido de Menjo to urodziwy ogier w nowoczesnym typie, który ze względu na udział krwi angloarabskiej jest polecany również hodowcom koni WKKW.

***

Hokkaido de Menjo * GFE
Excalibur de la Tour Vidal x Mokkaido AA | 2017 | Licencja: SF
Nasienie ogiera Hokkaido de Menjo jest oferowane przez GFE. Więcej informacji o ogierze TUTAJ.

© Eurobreeding.com, fot. GFE

Back to top