Strona główna » #onetowatch: Viva Gold

#onetowatch: Viva Gold

W sezonie 2023 cykl #onetowatch otwiera ogier ujeżdżeniowy. Rocznikowo 7-letni, oldenburski Viva Gold (Vivaldi x For Romance), którego pierwsi synowie okazali się przebojem jesiennej licencji Związku Westfalskiego.

Przedstawiciel ujeżdżeniowej dynastii

Viva Gold pochodzi po holenderskim ogierze Vivaldi (Krack C x Jazz), który zajmuje aktualnie 10. miejsce w rankingu reproduktorów ujeżdżeniowych WBFSH. Ten cenny reproduktor dał się już poznać jako ojciec 5* koni sportowych i uznanych ogierów jak Desperado czy GLOCK’s Dream Boy.

Matka Weihronce (For Romance) pochodzi od jednej z najbardziej utytułowanej klaczy ujeżdżeniowej wszechczasów – Weihegold, która z Isabell Werth w siodle sięgała po medale Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich. Rodzeństwo Weihronce – Total Hope OLD i Jewels Sir Weihbach startuje z powodzeniem na arenie międzynarodowej.

Pierwsze trzy ogiery z przekątnej ogiera Viva Gold: Viva Gold, For Romance, Blue Hors Don Schufro mają za sobą udaną, karierę sportową.

Obiecujący start w sportowy świat

Choć Viva Gold nie zadebiutował dotychczas na arenie międzynarodowej, jego pierwsze wyniki w Niemczech prezentują się obiecująco. Jako trzylatek wygrał próbę dzielności w Schlieckau z notą końcową 9,09 pkt i maksymalnymi ocenami (10 pkt) za stęp i galop. Jako 6-latek wywalczył kwalifikację do Bundeschampionatu i kilkukrotnie plasował się w konkursach klasy M.

Potomstwo

Pierwszy rocznik źrebiąt po ogierze Viva Gold przyszedł na świat w 2019 roku. Z pierwszego cropu pochodzi m.in. klaczka sprzedana w Oldenburgu za 80 000 euro.

Jesienią 2022 podczas licencji Związku Westfalskiego uznano wszystkich pięciu przedstawionych synów ogiera Viva Gold. Trzem przyznano premie, wśród jego potomków znalazł się również zwycięzca (Sieger) i wicezwycięzca. Zwycięski ogier z matki po Fidertanz został sprzedany za 1 200 000 euro.

Zwycięzca licencji Związku Westfalskiego Viva Gold x Fidertanz

***

Viva Gold
Vivaldi x For Romance | 2016 | 172 cm | WFFS free | Licencja: HANN, WESTF, RHEIN, OLD
Nasienie ogiera Viva Gold jest oferowane przez Gestut Westfalenhof. Więcej informacji o ogierze TUTAJ.

© Eurobreeding.com, fot. Gestuet Westfalenhof

eurobreeding

Back to top