Strona główna » Pegase van’t Ruytershof najpopularniejszym ogierem skokowym sezonu 2020 w BWP

Pegase van’t Ruytershof najpopularniejszym ogierem skokowym sezonu 2020 w BWP

Syn Comme Il Faut – Pegase van’t Ruytershof był w sezonie 2020 najczęściej wybierany przez hodowców koni skokowych księgi BWP.

Pegase van’t Ruytershof (Comme Il Faut x Cartani) w minionym sezonie pokrył 130 klaczy. Statystyka dotyczy klaczy, których potomstwo jest opisywane w BWP.

Skąd taka popularność tego młodego, zaledwie sześcioletniego ogiera? W Belgii, tak jak w Niemczech, Francji czy Holandii wielu hodowców chętnie sięga po młode reproduktory. Pegase van’t Ruytershof jest nie tylko utalentowany skokowo, ale ma również doskonałe pochodzenie. Jego ojcem jest jeden z najlepszych synów Corneta, pochodzący od znakomitej klaczy Ratina Z – og. Comme Il Faut. Również lewa strona rodowodu Pegase jest bardzo cenna – sufiks van’t Ruytershof nie jest tu przypadkowy. Druga matka Pegase to Diamanthina – pełna siostra doskonałego og. Emerald i matka m.in. sprawdzonego już na poziomie 160 cm Le Blue Diamond van’t Ruytershof.

Polscy hodowcy chętnie sięgają po nasienie Pegase van’t Ruytershof. Tegoroczny sezon wyźrebień w Hodowli Koni Red Wine otworzył jego syn: Palatino Red Wine.

Kolejne pod względem popularności były: zdobywca BWP Young Stallion Award – Ermitage Kalone (Catoki x Kannan) i O’Neil van’t Eigenlo (Vigo d’Arsouilles x Montender). Pokryły one odpowiednio 74 i 71 klaczy.

Tekst: eurobreeding.com, fot. Het Netehof

eurobreeding

Back to top