Strona główna » Półbrat Quel Homme de Hus gwiazdą CAVALIADA Horse Auction 2023

Półbrat Quel Homme de Hus gwiazdą CAVALIADA Horse Auction 2023

Za nami uroczysta premiera kolekcji Cavaliada Horse Auction 2023, która jest już dostępna online TUTAJ. Czternaście, starannie wyselekcjonowanych dwu i trzyletnich koni znalazło się w ofercie trzeciej edycji hybrydowej aukcji młodych koni skokowych towarzyszącej międzynarodowym zawodom Cavaliada Poznań. Hybrydowej, czyli takiej podczas której licytacja będzie toczyć się online na platformie equibid.pl i „na żywo” w Poznaniu. Aukcję zaplanowano na piątek, 8 grudnia po zakończeniu emocjonującego konkursu Speed&Music. 

Gwiazdy Cavaliada Horse Auction 2023

Tegoroczna kolekcja jest absolutnie wyjątkowa, a wszystko dzięki znakomitej stawce koni, które ją tworzą. W katalogu znalazło sie 14 młodych wierzchowców, zdecydowana większość pochodzi bezpośrednio od polskich hodowców. W tej złotej czternastce na pewno na szczególne wyróżnienie zasługują:

  • Quel Heart G&O (Harley VDL x Candillo) pochodzący od matki Wicemistrza Świata Herning 2022 i brązowego medalisty IO Tokio 2021 ogiera Quel Homme de Hus
  • Eskobar (Cornet Obolensky x Diarado) elegancki młody ogier łączący w swoim rodowodzie dwa rewelacyjne reproduktory, którymi są Cornet Obolensky i Diarado
  • Comme Peint (Comme Il Faut x Adagio de Talma) zwycięzca czempionatu skokowego w Racocie, przedstawiciel znakomitej holsztyńskiej rodziny z której pochodzą takie znakomite ogiery jak Contagio czy Ogano
  • Vestarino (Vestari x Casaltino) licencjonowany ogier,przedstawiciel jednej z najlepszych rodzin żeńskich na świecie, holsztyńskiej 104A, znanej z takich koni jak Contendro I, Corland czy Wicemistrzyni Europy Corradina
  • Questadoria (Tambourine Red Wine x Quinto De B) znakomita klacz, której matka to półsiostra Mistrzyni Polski 2023 Stakkato Lazar!

Pretty Little Lady M (Qatar Ter Saleghem x Etoulon VDL)

Ready For Mumbai (Mumbai x Coriano’s Ass)

Mistrzowska selekcja

W tegorocznej selekcji uczestniczyło łącznie ponad 70 koni. Oceniała je komisja złożona z doświadczonych zawodników, medalistów Mistrzostw Polski i Europy. W jej składzie znaleźli się: Aleksandra Lusina-Gołaś – zawodniczka konkurencji skoków, dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Polski, pierwsza Polka w TOP 100 FEI Ranking, uczestniczka Mistrzostw Świata i Europy. Dawid Rakoczy – drużynowy złoty medalista Mistrzostw Europy Juniorów w WKKW,  po zmianie konkurencji na skoki z powodzeniem rywalizujacy w konkursach na międzynarodowych zawodach do poziomu 5* włącznie i Paweł Warszawski dwukrotny drużynowy Wicemistrz Europy Juniorów WKKW, multimedalista Mistrzostw Polski w WKKW, aktualnie przygotowuje się do startu w IO Paryż 2024. Wszystkie wyselekcjonowane konie przeszły szczegółowe badania weterynaryjne, które pozostają dostępne do wgllądu. 

Kolekcję można obejrzeć już na platformie equibid.pl gdzie jednocześnie odbywa się rejestracja klientów. Konie aukcyjne będzie można oglądać w Poznaniu od czwartku, 7 grudnia. 

Gwiazdy Cavaliada Horse Auction błyszczą na polskich i europejskich arenach!

Poprzednia edycja aukcji zakończyła się znakomitym wynikiem, a sprzedane podczas minionych edycji koni znakomicie pokazują się na krajowych i zagranicznych arenach. Rekordzista Cavaliada Horse Auction 2021, holsztyński Cordian sprzedany do Wechta Equeestrian wygral w październiku aż dwa konkursy dla koni pięcoletnich podczas międzynarodowych zawodów w Oliva Nova. Wcześniej, w lipcu bezkonkurenycjny w czempionacie skokowym Tyszko&Cichoń był Olympic-Fly, inny z koni, który zmienił właściciela podczas ubiegłorocznej aukcji. W lutym tytuł Czempiona Trzylatków AES STALLION Grading Poland 2023 wywalczył natomiast By Balou MZ Z.

Znajdź z nami swoją przyszłą gwiazdę. Do zobaczenia w Poznaniu!

© Informacja prasowa Cavaliada Horse Auction 2023, na zdjęciu głównym Quel Heart G&O, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top