Polowa próba dzielności ogierów szlachetnych 2022: Katalog i program

Trzydzieści pięć ogierów weźmie udział w polowej próbie dzielności ogierów, której rozegranie zaplanowano na 1 i 2 grudnia 2022.

Lista ogierów zgłoszonych do udziału w próbie wg kolejności katalogowej

Ogiery ujeżdżeniowe

  • Nr kat. 1 Ebano HANN (Escamillo x Fiorano) ur. 2019
  • Nr kat. 2 Sinjor de Lumo SP (Roland x Love Affair) ur. 2019
  • Nr kat. 3 Zackerell OL (Zackerey x Sir Donnerhall) ur. 2019
  • Nr kat. 4 Mariano MB DSP (Maracana x Sandro Hit) ur. 2019
  • Nr kat. 5 King Of Secrets SP (Secret x Rhytmus S) ur. 2019
  • Nr kat. 6 Face Time (Foundation x Sir Donnerhall) ur. 2019

Ogiery skokowe

  • Nr kat. 7 Czarczaf SP(Coriano’s Ass x Tjungske) ur. 2019
  • Nr kat. 8 Cassinivados SM SP (Fabregas S x Cassini I) ur. 2019
  • Nr kat. 9 Cascado HOLST (Casall x Contender) ur. 2019
  • Nr kat. 10 Como HOLST (Casall x Lancer II) ur. 2019
  • Nr kat. 11 Clever SP (Caressini x Nimmerdor I) ur. 2019
  • Nr kat. 12 Unessco HOLST (Uriko x Caretino) ur. 2019
  • Nr kat. 13 Uriko Rouge HOLST (Uriko x Talent Charboniere) ur. 2019
  • Nr kat. 14 Unico SP (Uricello x Larron) ur. 2019
  • Nr kat. 15 Umberto SP (Uricello x Telco) ur. 2019
  • Nr kat. 16 Utick HOLST (Unlimited x Carry) ur. 2019
  • Nr kat. 17 Casino Hollywood OS (Casino Berlin x Corlensky G) ur. 2019
  • Nr kat. 18 Diamond Glow Red Wine OL (Diamant de Semilly x Clearway) ur. 2019
  • Nr kat. 19 Obligado VD Watermolen KWPN (Je Suis Equus Tame x Carambole) ur. 2019
  • Nr kat. 20 Quabris HOLST (Quabri de l’Isle x Baracuda) ur. 2019
  • Nr kat. 21 Cheerful SP (Vigo Heywood HZ Z x Chacco-Blue) ur. 2019
  • Nr kat. 22 Evigo SP (Vigo Heywood HZ Z x Winston) ur. 2019
  • Nr kat. 23 Face Time OS (Festiv AL L x Contender) ur. 2019
  • Nr kat. 24 Prince AES (Joyride x Carmargue) ur. 2019
  • Nr kat. 25 Super Joy SP (Joyride x Sanvaro) ur. 2019
  • Nr kat. 26 VHS Silverado WESTF (Comme Il Faut x Castelan II) ur. 2019
  • Nr kat. 27 Comme la Vie HOLST (Comme Il Faut x Canto) ur. 2019
  • Nr kat. 28 Vodkatini (Viscerado x Graf Top) ur. 2019
  • Nr kat. 29 Morisson (Million Dollar x Quinar) ur. 2019

Ogiery zaawansowane w krew

  • Nr kat. 30 Akwen AA (Dżagas x Huzar) ur. 2019
  • Nr kat. 31 Halver AA (Huzar x Zagon xx) ur. 2018
  • Nr kat. 32 Argento AA (Huzar x Jurand) ur. 2018
  • Nr kat. 33 Elios AA (All That Jazz x Dounba xx) ur. 2018
  • Nr kat. 34 Jerez AA (Szkrab x Frazes) ur. 2018
  • Nr kat. 35 Agias AA (Emark x Divisor xx) ur. 2018

Przybliżony program

1.12. (czwartek)
• 7.00–12.30 – otwarte stajnie, kontrola weterynaryjna szczepień przy wjeździe, • 7.00–13.00 – infrastruktura dostępna dla koni:

– hala namiotowa (rozprężalnia) – lonżowanie i trening (bez skoków)

– hala konkursowa – trening ujeżdżeniowy i skokowy

• 10.00–12.00 – wydawanie pakietów dla właścicieli w barze

• 11.00–14.00 – identyfikacja ogierów po pobraniu pakietów i numerów (konie do identyfikacji wychodzą z numerami na ogłowiu, kolejność dowolna), przegląd wete- rynaryjny wszystkich ogierów

• 12.30–14.30 – ocena na twardej nawierzchni – sprawdzenie poprawności postawy kończyn ogierów, które nie były przedstawione do kwalifikacji, mierzenie ogie- rów, które nie były przedstawione na kwalifikacji (za budynkiem hotelowym)

• od 13.00 – równanie podłoża, rozstawienie przeszkód • 14.30–15.15 – przerwa obiadowa

• 15.15–19.00 – skoki ogierów z grupy B (jeździec firmowy), rozprężalnia dostępna od 14.30

• 19.00–19.45 – skoki i ujeżdżenie ogierów z grupy C (jeździec firmowy) • 19.45-20.00 – uprzątniecie przeszkód, równanie podłoża
• 20.00–21.00 – ujeżdżenie ogierów z grupy A (jeździec firmowy)
2.12. (piątek)

• 8.00–9.30 – ujeżdżenie ogierów z grupy A (jeździec testowy), rozprężalnia dostęp- na od 7.15

• 9.30-9.45 – rozstawienie przeszkód
• 9.45–10.30 – ujeżdżenie i skoki ogierów z grupy C (jeździec testowy) • 10.30–14.00 – skoki ogierów z grupy B (jeździec testowy)

• 14.00–15.00 – uprzątnięcie przeszkód, równanie podłoża, opracowanie wyników, równolegle identyfikacja, przegląd weterynaryjny, mierzenie i ocena na twardej nawierzchni – sprawdzenie poprawności postawy kończyn ogierów po alternatyw- nych próbach dzielności (za budynkiem hotelowym)

• ok. 15.00 – przerwa obiadowa

• 15.30–17.00 – ocena bonitacyjna i liniowa na trójkącie ogierów, które nie były przedstawione do kwalifikacji, a uzyskały pozytywny wynik w PPO oraz ogierów po alternatywnych próbach (hala konkursowa), ogłoszenie wyników PPO, deko- racja najlepszych ogierów w każdej grupie

Uwaga! Godziny rozpoczęcia poszczególnych etapów mogą ulec zmianie

© Eurobreeding, na podstawie informacji Polskiego Związku Hodowców Koni

Back to top