Strona główna » Polski Nevados S najlepszym koniem Grand Prix, Royal Windsor Horse Show 2022

Polski Nevados S najlepszym koniem Grand Prix, Royal Windsor Horse Show 2022

Royal Windsor Horse Show to jedne z największych i najbardziej prestiżowych zawodów jeździeckich na świecie. Rozgrywane od 70 lat, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród zawodników i publiczności.

W tym roku konkurs Grand Prix, oficjalnie wieńczący zawody skokowe CSI5*, pierwszy raz w historii, wygrał koń polskiej hodowli. Tym koniem był Nevados S (Calvados Z x Romualdo) hod. Stanisław Szurik. Para Gregory Wathelet & Nevados S nie tylko pokonała bezbłędnie parkur podstawowy, ale była również bezbłędna i zdecydowanie najszybsza w rozgrywce. A było się w niej z kim ścigać. Na drugim miejscu uplasował się bowiem koń będący prawnukiem folblutki – Elektric Blue P DSP (Eldorado van de Zeshoek x For Pleasure) hod. Landwirtschaftsbetrieb Pfitzmann GbR. Trzecie miejsce wywalczył zarejestrowany w Zangersheide Ladriano Z (Lawito x Baloubet du Rouet) hod. Gestut Lewitz. Ladriano Z jakiś czas temu w Wellington zajął drugie miejsce w innym konkursie Grand Prix firmowanym przez Rolexa. Wyniki do pobrania poniżej.

Grand Prix, CSI5* Royal Windsor Horse Show, 15.05.2022

  1. Gregory Wathelet (BEL) & Nevados S SP(Calvados Z x Romualdo) – 0/0, 34,79 s
  2. Max Kuhner (AUT) & Elektric Blue P (Eldorado van de Zeshoek x For Pleasure) – 0/0, 36,09 s
  3. Daniel Bluman (ISR) & Ladriano Z (Lawito x Baloubet du Rouet) – 0/4, 35,23 s

Komplet wyników TUTAJ

Rosnąca forma Nevadosa, który zaledwie tydzień temu zanotował „double clear” w konkursie Pucharu Narodów podczas CSIO5* La Baule, cieszy zwłaszcza w perspektywie zbliżających się Światowych Igrzysk Jeździeckich.

© Eurobreeding.com, fot. Royal Windsor Horse Show 2022

eurobreeding

Back to top