Strona główna » Polskie akcenty na Elmar Lesch Sales-Days

Polskie akcenty na Elmar Lesch Sales-Days

Od 18 do 25 listopada w niemieckim Bavendorf odbędą się Elmar Lesch Sales-Days, podczas których zaoferowane zostaną młode konie z predyspozycjami do konkurencji WKKW. Na liście znajduje się wyhodowany w Polsce, obiecujący prospekt trakeński.

To trzyletni wałach Chester (Diverse – Celestia/Ajbek) hod. Adam Krysiak, którego ojciec, mocno zaawansowany w krew, trakeński Diverse (San Luis xx x Ajbek) hod. Marek Przeczewski, to wiceczempion ZT Starogard Gdański, legitymujący się również licencją niemieckiego Związku Trakeńskiego (Trakehner Verband).

Trzecia matka wałacha Chester dała ogiera Czar po Lwów, który doskonale spisywał się w ujeżdżeniu (brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodych Koni w kat. 4-latków) oraz skokach przez przeszkody (poziom 1.40m). Z tej samej rodziny klaczy Cenzura pochodził też inny znakomity koń Cedrus.

Nie jest to jedyny polski akcent na liście koni przeznaczonych na sprzedaż. To 5-letni Tacheles (Undercover x Askar AA), którego dziadek, angloarabski Askar (Kwartet x Dahoman IX) wylądował w Niemczech po zakończonej karierze sportowej.

Oferta aukcyjna zawiera jeszcze jeden polski akcent. Jest nim występujący w rodowodzie pięcioletniej klaczy Crossfire GS, uznany w Holsztynie ogier pełnej krwi Cyrkon (Enjoy Plan – Czarnogóra/Saphir), hodowli SK Iwno. Przez kilka sezonów ten przykuwający uwagę folblut stacjonował w holsztyńskiej “jaskini lwa”, czyli Elmshorn. 

Siłą sprawczą przedsięwzięcia jest Elmar Lesch – znakomity jeździec, szkoleniowiec, członek komisji uznającej ogiery w Trakehner Verband, niczym magnes przyciąga czołowych zawodników WKKW. Wielu z nich, swoje najlepsze konie nabyło właśnie w Bavendorf.

eurobreeding

Back to top