Strona główna » Premiowanie źrebiąt oldenburskich po raz trzeci w Dolinie Jamny!

Premiowanie źrebiąt oldenburskich po raz trzeci w Dolinie Jamny!

Na 2 czerwca zaplanowano tegoroczną edycję Premiowania źrebiąt oldenburskich w Dolinie Jamny. Dwie pierwsze edycje tego wydarzenia, sprawnie przeprowadzone przez załogę Profit Breeding, odbyły się w latach 2024 i 2025.

Tegoroczna impreza zostanie przeprowadzona na podobnych zasadach jak poprzednie, z tą różnicą, że do Doliny Jamny przyjedzie dwuoosobowa komisja niemiecka w nieco zmienionym składzie: Peer Eitenmüller (Główny Hodowca Oldenburger Pferdezuchtverband) oraz Thomas Rädel, odpowiedzialny za kontakt z hodowcami zagranicznymi. 

Nowością nadchodzącej edycji będzie możliwość opisu również źrebiąt – kucy. 

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia i rezerwacja boksów do 18.05

Zgłoszenia źrebiąt: raedel.thomas@oldenburger-pferde.com

Rezerwacja boksów: biuro@profitbreeding.pl

Dlaczego warto?

Premiowanie źrebiąt to wyjątkowa okazja do porównania swojego dorobku hodowlanego, na tle innych źrebiąt z rocznika. W jego trakcie doświadczeni sędziowie przeprowadzają ocenę liniową, przyznając najlepszym źrebiętom premie hodowlane. Obie czynności są dokonywane wyłącznie na oficjalnych premiowaniach. 

Podczas premiowania najlepsze źrebięta mają również szansę na zaproszenie na aukcję organizowaną przez Związek Oldenburski. Sprzyja temu wczesny termin tegorocznego wydarzenia. 

O związku 

Związek Oldenburski to jedna z największych organizacji hodowlanych na świecie. Od lat w czołówce rankingów WBFSH, zarówno jeśli mowa o koniach skokowych jak i ujeżdżeniowych. 

Powiązane linki:

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska (archiwum)

Back to top