Strona główna » Qanan Rouge, bliski kuzyn legendarnego Quidam de Revel dla Wechta Equestrian

Qanan Rouge, bliski kuzyn legendarnego Quidam de Revel dla Wechta Equestrian

Wechta Equestrian ogłosiła dziś pierwszą z nowości na sezon 2023. W nadchodzącym roku stację ogierów zasilą nie tylko młode ogiery, ale również sprowadzony właśnie z Francji ogier o imponującym rodowodzie i ze znakomitą karierą sportową. Quanan Rouge.

Urodzony w purpurze

Obdarzony ponadprzeciętnym talentem skokowym Quanan Rouge (Kannan x Saphir Rouge II x Jalisco B) urodził się w 2004 roku i pochodzi po epokowym dla hodowli koni sportowych ogierze Kannan (Voltaire x Nimmerdor). Kannan nie tylko zachwycał na międzynarodowych parkurach, ale znakomicie spisywał się jako ojciec pozostawiając m.in. złotego medalistę IO Londyn 2012 wałacha Nino de Buissonets.

Równie elektryzująca jest rodzina żeńska ogiera Quanan Rouge. Jego matka Helyria de Kerser pochodzi po Saphir Rouge II (Galoubet A x Uriel), a w hodowli dała też sprawdzonego na poziomie 1.60 m wałacha Pompon Rouge (Kannan), będącego pełnym bratem Quanan Rouge. Jest również babką takich koni poziomu 1.60 m jak Chaccolette (Lili Keenan) czy Ragtime Rouge (Mike Kawai).

Natomiast babka – Razzia de Revel to pełna siostra legendarnego ogiera Quidam de Revel. Ogier ten sam sprawdzony w sporcie, użyty w hodowli pozostawił takie konie jak Nabab de Reve, Quel Homme de Hus czy Verdi TN.

Sprawdzony w najwyższym sporcie

Quanan Rouge przez dziewięć sezonów startował w międzynarodowym sporcie. W zawodach tego zasięgu zadebiutował w kraju swojego urodzenia, podczas zawodów CSI2* Barbizon. W trakcie swojej długiej kariery wygrał Grand Prix CSI3* Blaye, był 3. w GP CSI2* Sandillon, 1. w GP CSI2* Dinard, 4. w GP CSI4* Francoville, 5. w GP CSIO3* Odense. Do wszystkich wymienionych sukcesów doprowadził go francuski zawodnik Julien Anquetin. Polska publiczność z pewnością dobrze pamięta tę parę z udanych startów w CSI3*-W Poznań 2015 i CSI4* Poznań 2016.

Obiecująca premiera hodowlana

Ze względu na intensywne wykorzystanie w sporcie Quanan Rouge był dotychczas w ograniczonym stopniu wykorzystywany w hodowli. Dotychczas urodziło się po nim 36 źrebiąt. Pierwsze z nich z powodzeniem startują w międzynarodowych konkursach 1.25-1.30 m.

Sezon 2023 ogier spędzi w stacji Wechta. Cena stanówki: 1500 zł (I rata 200 zł + 1300 zł dopłaty po stwierdzeniu źrebności).

Więcej informacji 509 133 820

Quanan Rouge na chwile przed wyjazdem do Polski

© Eurobreeding.com, fot. GFE

eurobreeding

Back to top