Strona główna » Rex VD Bisschop rekordzistą TC Elite Auction 2021

Rex VD Bisschop rekordzistą TC Elite Auction 2021

Za nami TC Elite Auction 2021 – pierwsza polska aukcja koni sportowych zorganizowana w formule online.

Aukcja odbyła się w miniony weekend (11-13.02). W kolekcji znalazło się 20 koni z roczników 2017-2018, 15 skokowych i 5 ujeżdżeniowych. Ciekawa stawka koni (zarówno krajowej jak i zagranicznej hodowli), Intensywna promocja, profesjonalnie przygotowany katalog przyciągnęły kupujących z całego świata. Do udziału w licytacji zarejestrowało się łącznie ponad 150 klientów z 18 państw z całego świata. 

Najdroższy okazał się belgijski Rex VD Bisschop (Di Cantero Van Ter Hulst Z x Nabab de Reve) wł. Aleksandra Lusina-Gołaś. Ten uznany przez Anglo European Studbook ogier, już rok temu w trakcie uznawania prezentował ponadprzeciętny talent skokowy. Na jego wysoką cenę – 43 500 euro wpłynęło również nieprzeciętne pochodzenie. Rex to wnuk jednej z najlepszych klaczy-matek w światowej hodowli koni skokowych  – kl. Usha van’t Roosakker. Rodzina przez nią  założona, niczym doskonale skonstruowana maszyna seryjnie produkuje konie chodzące konkursy 160 cm. Dość powiedzieć, że półsiostra matki Rexa, kl. Cella (Cento) wywalczyła w 2013 roku srebrny medal ME Herning 2013.  Rex VD Bisschop powróci do kraju swojego urodzenia. Gratulujemy wszystkim nabywcom. 

TC Elite Auction to już trzeci wspólny projekt dwóch renomowanych, polskich marek jeździeckich Tyszko Horses & Cichoń Dressage. Kolejne wydarzenia już wkrótce.

Tekst: materiały prasowe TC Auction/fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top