Strona główna » Selekcja do Baborówko Foal Auction 2023 zakończona

Selekcja do Baborówko Foal Auction 2023 zakończona

Przed nami trzecia edycja aukcji źrebiąt skokowych organizowana pod szyldem Baborówko. Licytację zaplanowano na 19 sierpnia 2023, w trakcie międzynarodowych zawodów Baborówko Jumping Show.

W pierwszych dniach lipca w Baborówku i w Stadninie Koni Galiny odbył się II etap selekcji do aukcji źrebiąt Baborówko Foal Auction 2023. Do udziału w I etapie selekcji krajowi hodowcy zgłosili ponad 40 źrebiąt. Pozytywnie przez selekcyjne sito przebrnęło blisko 20 z nich i to one znajdą się w katalogu aukcyjnym.

Wyselekcjonowane źrebięta pochodzą po najlepszych reproduktorach takich jak Argentinus, Baltic VDL, Chacfly PS, Conthargos, Comilfo Plus Z, Emerald, Vingino czy Verdi. Podobnie jak w poprzednich edycjach, również w tym roku, oferowane źrebięta reprezentują najcienniejsze europejskie linie żeńskie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości źrebiąt jaką widzieliśmy podczas tegorocznej selekcji. Mamy nadzieję, że dzięki nowej, rozszerzonej formule aukcji będą miały one szansę zaprezentować się szerszej publiczności. Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej hodowców i klientów korzysta z aukcji i już teraz serdecznie zapraszamy do Baborówka – opowiada Henryk Święcicki pomysłodawca i dyrektor Baborówko Foal Auction 2023

Premierę katalogu zaplanowano na ostatni tydzień lipca. Tegoroczna aukcja odbędzie się w formule onlive – na żywo podczas Baborówko Jumping Show 19 sierpnia i online za pośrednictwem platformy equibid.pl 

Do zobaczenia w Baborówku

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska, na zdjęciu ogierek po Conthargos

eurobreeding

Back to top