Selekcja do Baborówko Foal Auction 2023 zakończona

Przed nami trzecia edycja aukcji źrebiąt skokowych organizowana pod szyldem Baborówko. Licytację zaplanowano na 19 sierpnia 2023, w trakcie międzynarodowych zawodów Baborówko Jumping Show.

W pierwszych dniach lipca w Baborówku i w Stadninie Koni Galiny odbył się II etap selekcji do aukcji źrebiąt Baborówko Foal Auction 2023. Do udziału w I etapie selekcji krajowi hodowcy zgłosili ponad 40 źrebiąt. Pozytywnie przez selekcyjne sito przebrnęło blisko 20 z nich i to one znajdą się w katalogu aukcyjnym.

Wyselekcjonowane źrebięta pochodzą po najlepszych reproduktorach takich jak Argentinus, Baltic VDL, Chacfly PS, Conthargos, Comilfo Plus Z, Emerald, Vingino czy Verdi. Podobnie jak w poprzednich edycjach, również w tym roku, oferowane źrebięta reprezentują najcienniejsze europejskie linie żeńskie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości źrebiąt jaką widzieliśmy podczas tegorocznej selekcji. Mamy nadzieję, że dzięki nowej, rozszerzonej formule aukcji będą miały one szansę zaprezentować się szerszej publiczności. Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej hodowców i klientów korzysta z aukcji i już teraz serdecznie zapraszamy do Baborówka – opowiada Henryk Święcicki pomysłodawca i dyrektor Baborówko Foal Auction 2023

Premierę katalogu zaplanowano na ostatni tydzień lipca. Tegoroczna aukcja odbędzie się w formule onlive – na żywo podczas Baborówko Jumping Show 19 sierpnia i online za pośrednictwem platformy equibid.pl 

Do zobaczenia w Baborówku

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska, na zdjęciu ogierek po Conthargos

Back to top