Strona główna » Sezon stanówkowy 2021: Cztery nowe ogiery w ofercie Wechta Equestrian

Sezon stanówkowy 2021: Cztery nowe ogiery w ofercie Wechta Equestrian

Wechta Equestrian to uznana marka nie tylko jeździecka, ale również hodowlana. W tym sezonie do stawki ogierów oferowanych przez stację w Rosnówku dołączają cztery nowe, miejmy nadzieje przyszłe gwiazdy krajowych i międzynarodowych parkurów.

Dwa z nich, urodzone w Polsce Geniusz (Coriano’s Ass x Atlas Bavaria) i Wimster (Qulester x Imequyl) mają za sobą pierwsze starty w konkurencji skoków przez przeszkody. Drugi to ubiegłoroczny srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodych Koni w kategorii koni 4-letnich. Sylwetki nowych ogierów przybliżamy poniżej

Geniusz (Coriano’s Ass x Atlas Bavaria)

Geniusz to bardzo urodziwy ogier, w nowoczesnym typie konia sportowego, syn holsztyńskiego og. Coriano’s Ass (Coriano x Landgraf I) przez lata stacjonującego w Rosnówku. Druga matka og. Geniusz pochodzi po ogierze pełnej krwi angielskiej – Mangan xx (Dakota). Z rodziny żeńskiej Geniusza pochodzi m.in. utytułowana wkkwistka klacz Godecja.

Wimster (Qulester x Imequyl)

Rosły, długonogi Wimster to ubiegłoroczny srebrny medalista MPMK. Jego ojciec, nieodżałowany Qulester (Quinar x Leonid) dawał potomstwo utalentowane skokowo i obdarzone doskonałym charakterem. Jego najlepszym potomkiem jest w tej chwili Winchester, bardzo blisko spokrewniony z ogierem Wimster. Oba pochodzą po ogierze Qulester, a ich matki są półsiostrami.
W rodowodzie ogiera Wimster odnajdziemy inbred na epokowego og. Quidam de Revel.

Next-Minka (Tangelo van de Zuuthoeve x Clinton)

Urodziwy, bardzo dynamiczny, holenderski Next-Minka to syn fantastycznego og. Tangelo van de Zuuthoeve (ojciec choćby Tobago) od matki po legendarnym Clinton (ojciec og. Cornet Obolensky). Rodzina żeńska ogiera Next-Minka przyniosła światowej hodowli m.in. og. Cordess (Clinton x Heartbreaker).

Nacho TVL (Harley x Casco)

Elegancki, w nowoczesnym typie, obdarzony świetnym, zwłaszcza jak na skoczka, ruchem i znakomitą techniką skoku Nacho TVL to syn jednego z najbardziej wziętych synów og. Heartbreaker – og. Harley VDL. Matka natomiast pochodzi po holsztyńskim Casco, synu Cascavelle, który zasłynął jako ojciec świetnych klaczy hodowlanych. Z matek po Cascavelle pochodzą takie konie jak Lacrimoso czy Carlo.

Wszystkie wymienione ogiery mają licencję AES. Licencje PZHK są w trakcie wyrabiania.

Kontakt w sprawie nasienia:
509133820; kjwechta@o2.pl

Tekst: eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top