Strona główna » Skokowe Mistrzostwa Polski 2022 – przedstawiciele księgi KWPN na czele

Skokowe Mistrzostwa Polski 2022 – przedstawiciele księgi KWPN na czele

Tydzień temu w Białym Lesie rozdano medale skokowych Mistrzostw Polski.

W najbardziej prestiżowej kategorii seniorów rywalizacja o złoto toczyła się do samego końca. Ostatecznie, po raz pierwszy w karierze, sięgnął po nie Przemysław Konopacki, startujący na klaczy Home-Run KWPN (Spartacus TN x Concorde) hod. JJ. Kwaaitaal. Ojciec Home-Run, hanowerski Spartacus TN, sprawdzony w międzynarodowym sporcie do poziomu 160 cm włącznie to jeden z najlepszych synów ogiera Stakkato. Złota medalistka pochodzi od znakomitej matki, która jest półsiostrą aż dwóch koni poziomu 160 cm.

Srebrny medal powędrował do innego przedstawiciela księgi KWPN, ogiera Inturido (Zambesi TN x Verdi TN) hod. A.J. Mulderije, który podobnie jak Home-Run pochodzi po ogierze z oferty Team Nijhof. Babka Inturido sama była sprawdzona w sporcie do poziomu 160 cm. Ogiera Inturido do sukcesu doprowadził Jarosław Skrzyczyński.

Brąz i tytuł II Wicemistrza Polski już drugi rok z rzędu wywalczył holsztyński ogier Zirocco Air (Zirocco Blue x Con Air) hod. Jan van Hamond. W tym roku startował na nim Michał Kaźmierczak.

Komplet wyników TUTAJ

© Eurobreeding.com, fot. Kamila Frąckowiak, na zdjęciu głównym klacz Home-Run

eurobreeding

Back to top