Strona główna » Stacjonujący w Polsce Duc 123 Z najlepszym 5-latkiem finału CSIYH* Valkenswaard!

Stacjonujący w Polsce Duc 123 Z najlepszym 5-latkiem finału CSIYH* Valkenswaard!

Wielki sukces popularnego w Polsce ogiera Duc 123 Z (Dominator Z x Connor). Wczoraj na wspaniałej Tops International Arena ogier odniósł najbardziej prestiżowe zwycięstwo w swojej karierze sportowej.

Pewnie prowadzony przez Łukasza Brzóskę Duc 123 Z pokonał bezbłędnie dwufazowy konkurs finałowy dla koni 5-letnich. Jak się okazało uzyskany czas był najlepszym spośród wszystkich bezbłędnych przejazdów i w taki oto sposób wczoraj w Valkenswaard można było usłyszeć polski hymn. Niedzielny przejazd pary Duc 123 Z – Brzóska przyniósł również kolejne oczko do Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken, do których ogier jest aktualnie przygotowywany.

Duc 123 Z został sprowadzony do Polski jako roczniak. Razem z holsztyńskim ogierem Dark’Ann i zarejestrowanym w Zangersheide Presley Boy Of Caprioni DH Z, jest udostępniony dla polskich hodowców w stacji ogierów prowadzonej wspólnie przez Annę Słodkiewicz-Brzóska i Łukasza Brzóskę.

Jako czterolatek Duc 123 Z uzyskał licencję Anglo European Studbook, a następnie Polskiego Związku Hodowców Koni. W sezonie 2023 rodzą się jego pierwsze źrebięta.

Więcej o ogierze Duc 123 Z pisaliśmy TUTAJ

© Eurobreeding.com, fot. materiały prasowe Tops International Arena

eurobreeding

Back to top