Strona główna » Stalypso w Polsce!

Stalypso w Polsce!

Kolejna gwiazda europejskiej hodowli dla krajowych hodowców! Do Polski trafił hanowerski ogier Stalypso, od początku swojej kariery stacjonujący w Gestuet Sprehe, a będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych synów wybitnego Stakkato.

22-letni obecnie, premiowany Stalypso (Stakkato x Calypso II) hod. Jurgen Heumann, już podczas 30 dniowego testu w Schlieckau potwierdził wszystko, o czym mówiło się o nim na körungu w Verden, gdzie zwrócił uwagę hodowców swoimi możliwościami skokowymi oraz nieprzeciętnym ruchem. Za możliwości skokowe na wspomnianym teście otrzymał notę marzeń 9,88 pkt. Szybko potwierdził swój talent sportowy najpierw kwalifikując się do Bundeschampionatu, a w późniejszych latach startując w konkursach do poziomu 1.50 m włącznie.

Ojcem Stalypso jest wybitny skoczek i reproduktor Stakkato, a dziadkiem holsztyński Calypso II. Pierwszy zasłynął jako ojciec takich koni jak Stakkato Gold, Satisfaction, Stakkatol I czy Stolzenberg, drugi to ojciec wspaniałego Contendera.

Sprawdzony ojciec

Stalypso dał szereg świetnych sportowców na czele z takimi końmi jak Starfighter (1.60m, Sandra Piwowarczyk, David Simpson), Silberpfeil M (1.60m, Thomas Kleis), Samurai 501 (1.60m, Meredith Michaels-Beerbaum), Salitos 8 (1.60m, Rebecca Conway). Co ciekawe potomstwo Stalypos spisywało się znakomicie również w ujeżdżeniu.

Warto przypomnieć, że synami Stalypso sa również: sprowadzony do Polski przez Remigiusza Makowskiego (SK Opypy), hanowerski og. Solaris (od Romea po Rabino) oraz hanowerski Lord Django (od Lona po Londonderry). Ten drugi okazał się bardzo utalentowanym dresażystą. Pod Iloną Janas zwyciężył m.in. w konkursie “Stallions Of The Year” rozgrywanym w ramach dresażowych Mistrzostw Świata Młodych Koni w Ermelo, Halowym Pucharze Polski, KPMG Dressage Cup i konkursach CDI3*. Para Ilona Janas/Lord Django dwukrotnie triumfowała też w Mistrzostwach Polski Młodych Koni. Nasienie Lord Django jest dostępne w Cichoń Stallions. Obecnie Lord Django, juz jako wałach, zajmuje wysokie miejsca w międzynarodowych konkursach Grand Prix pod Szwedką Caroline Darcourt.

Stalypso stacjonuje w Starym Węglińcu, w województwie dolnośląskim.

Natomiast w Gestuet Sprehe pozostaje dostępny dla hodowców inny z synów Stakkato, wybitny w hodowli Stakkato Gold.

***

Stalypso
Stakkato – Calypso II
2002 |168 cm | HANN | WFFS – wolny

Stakkato
Spartan
Pia
Servus
Gottilde
Pygmalion
Goldfeder
Carcalla II
Calypso II
Goldmaus
Cor de la Bryere
Tabelle
Grand Royal
Aphrodite

© Eurobreeding.com, fot. Gestuet Sprehe

eurobreeding

Back to top