Strona główna » Stanówka 2023: Diabeau van de Heffinck do SK Racot

Stanówka 2023: Diabeau van de Heffinck do SK Racot

Belgijski Diabeau van de Heffinck (Clinton x Skippy II) w sezonie 2023 będzie ogierem czołowym w Stadninie Koni Racot.

Rodowód

Urodziwy, w nowoczesnym typie Diabeau van de Heffinck jest synem olimpijczyka i znakomitego syna Corrado I – ogiera Clinton. Ten obdarzony ponadprzeciętnymi możliwościami reproduktor w hodowli zasłynął przede wszystkim jako ojciec ogierów Cornet Obolensky, Eldorado van de Zeshoek czy Utrillo van de Heffinck.

Matka Diabeau, Ulrieke vd Mispelaere sama sprawdzona w sporcie do poziomu 1.40 m pochodziła po francuskim Skippy II z matki po Lugano van la Roche (ojcu legendarnego Darco). Ulrieke dała łącznie pięć koni sprawdzonych w międzynarodowym sprocie (WKKW, skoki).

Kariera sportowa

Diabeau van de Heffinck wyróżniał się już jako młody koń. Jako 5-latek był finalistą MŚMK w Lanaken. Jako 6-latek zajął trzecie, a rok później wygrał belgijski czempionat ogierów. Później z powodzeniem startował w międzynarodowych konkursach do poziomu 1.45 m włącznie.

Kariera hodowlana

Wg portalu Hippomundo 28 potomków Diabeau van de Heffinck startuje z powodzeniem w konkursach na pozioie 1.40 m i w wyższych. Najlepszym jak dotychczas potomkiem Diabeau jest The Countess Deville, który pod Viktorią Guliksen startował z powodzeniem w Finale FEI Nations Cup w Barcelonie, był też 8. na zawodach CSIO5* w Falsterbo.

Diabeau doczekał się również kilku uznanych synów. Spośród nich Cortino i Jessien van 't Martendonkerf startują na poziomie 1.50-1.45 m.

Stacja Van De Heffinck zaleca by dobierać do ogiera Diabeau rosłe, długie klacze.

Szczegółowych informacji na temat stanówki udziela Stadnina Koni Racot. W sezonie 2023 boks czołowego będzie zajmował inny, sprawdzony w sporcie ogier, holsztyński La Calidad.

© Eurobreeding.com, fot. Van de Heffinck

Back to top