Strona główna » Syn Ermitage Kalone dla Team Nijhof

Syn Ermitage Kalone dla Team Nijhof

Obiecujący Telstar JM (Ermitage Kalone x Muscaris d’Ariel) to kolejna nowość w ofercie stacji Team Nijhof na sezon 2024. Syn wschodzącej belgijskiej gwiazdy z rodziny żeńskiej podwójnego złotego medalisty olimpijskiego Jus de Pomme.

Renomowana holenderska stacja Nijhof słynie z wysokiej jakości oferowanych ogierów. Nie inaczej jest w przypadku debiutującego na hodowlanym rynku og. Telstar JM TN. Wyhodowany przez rodzinę Van Dijck ogier w ubiegłym tygodniu udanie zdał próbę dzielności w Ermelo. Komisja przyznała mu 83,50 pkt najwyższe notę 8,5 pkt Telstar otrzymał za technikę skoku, refleks, możliwości skokowe, chęć do pracy i talent skokowy.

Telstar JM TN

Rodowód

Ermitage Kalone
Catoki
Bellaventure Kalone
Cambridge
Bilda
Kannan
Blauge du Maury
Frauke
Muscaris d’Auriel
Brindine
Diamant de Semilly
Erica d’Ariel
Carolus II
Topaline D99

Ojcem nowego rekruta jest francuskiej hodowli Ermitage Kalone (Catoki x Kannan), jeden z najbardziej obecnie rozchwytywanych ogierów skokowych. Ogier, o którym od dawna mówi się przeważnie w samych superlatywach. Zupełnie uzasadnionych, ponieważ przemawia za nim zarówno znakomite pochodzenie jak i kariera sportowa, zwieńczona w tym sezonie tytułem Mistrza Belgii. Wrześniowe zmagania pary Ermitage Kalone/Gilles Thomas w Lanaken, zapadną w pamięci na długo. 

Ale nie tylko sport decyduje o wyjątkowości Ermitage’a Kalone. Wisienką na torcie jest angloarabska linia żeńska, z której się wywodzi, a dzięki której stanowi on alternatywę. Druga matka była sama sprawdzona w sporcie do poziomu 1.35m. Blauge du Maury dała dwa konie, które mogą poszczycić się międzynarodowymi karierami: Vertige Kalone (1.45m, Bruno Martins Costa) oraz Prestige Kalone (1.60m, Philippe Rozier). Całości dopełnia bliska relacja z og. Quercus du Maury (1.60m, Joelle Cairachi Dagut).

Wrona orła nie urodzi. Słowo o olimpijskiej rodzinie żeńskiej Telstar JM TN

Niezwykle interesująca jest lewa strona ogiera Telstar JM TN. Jest on półbratem dwóch koni o statusie Black-Type: Hors de Question J&F Z (1.50m, Alberto Bresciani) i Moon Flower J&F Champblanc Z (1.45m, Gilles Thomas).

Im dalej w las, tym koni wypisanych pogrubioną czcionką więcej. Ale jeden przykuwa uwagę szczególnie. Jest nim doskonały Jus de Pomme (1.60m, Ulrich Kirchhoff). Nieodżałowany podwójny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich, Atlanta 1996. Przed olimpijskim sukcesem, zdołał ukończyć aż 23 razy z rzędu konkursy Grand Prix.

O sile tej rodziny niech świadczy również inny ogier z oferty Otelaar & Nijhof O’Bailey vh Brouwershof N.O.P. (1.60m, Maikel van der Vleuten). Z tego samego pnia wyrosły również L’Espoir d’Opaline vd Caatshoeve (1.60m, Antonio Marinas Soto), Maestro de Brandegem (1.60m, Rik Hemeryck), Shogoun II (1.60m, Philippe Le Jeune), Quintus (1.60m, Jean-Claude Van Geenberghe), Richebourg (1.60m, Jean-Claude Van Geenberghe), czy Jockey Club Tresor (1.60m, Samantha Lam).

W nadchodzącym sezonie 2024 dostępne będzie świeże nasienie og. Telstar JM TN.

***

Telstar JM TN Ermitage Kalone x Muscaris d’Auriel x Carolus II | 2019 | 172 cm | WFFS negatywny| Licencja KWPN i AES

© Eurobreeding.com, fot. materiały Team Nijhof

eurobreeding

Back to top