Strona główna » Syn ogiera Dourkhan Hero Z dla Zangersheide

Syn ogiera Dourkhan Hero Z dla Zangersheide

Wyścig zbrojeń przed sezonem hodowlanym 2023 trwa. Pod koniec roku belgijska stadnina Zangersheide zaprezentowała swój najnowszy zakup.

W ostatnich dniach grudnia, na internetowej Auction Mechelen klienci z Japonii i Belgii toczyli zacięty bój o dwuletniego ogiera Django (Dourkhan Hero Z x Captain Fire x Carthago). Ten zarejestrowany w księdze westfalskiej pochodzi z pierwszego rocznika po ubiegłorocznym Wicemistrzu Świata, ogierze Dourkhan Hero Z (Don’t Touch Tij Hero x Zandor Z) i zachwyca ponadprzeciętnym talentem skokowym. Co ciekawe jest też fizycznie bardzo podobny do swojego spektakularnego ojca i tak jak on prezentuje ponadprzeciętną technikę pracy grzbietu i zadu.

Django pochodzi z holsztyńskiej rodziny 8777. Z tej samej pochodziła m.in. Chiara 0013 na której sukcesy odnosił Stanisław Przedpełski oraz Casanova znany z występów pod Marcelem Ewenem (LUX).

Django obecnie nie jest jeszcze uznany i oficjalnie nie jest reklamowana stanówka. Jeśli wejdzie do oferty na pewno będziemy o tym informować.

Christan Ahlmann & Dourkhan Hero Z w drodze po srebrny medal Mistrzostw Świata Młodych Koni, Lanaken 2022
fot. Oliwia Chmielewska

© Eurobreeding.com, na podstawie informacji prasowej Stadniny Zangersheide, fot. Mechelen Online Auction

eurobreeding

Back to top