Strona główna » Syn Wiceczempionki SCPMK 2021 do Zangersheide

Syn Wiceczempionki SCPMK 2021 do Zangersheide

Stadnina Zangersheide ogłosiła dziś kolejnego, nowego ogiera, który będzie oferowany w sezonie 2022.

Czteroletni Rob Roy vd Bisschop (Di Cantero van Ter Hulst Z x Jenson van’t Meulenhof) hod. Stal VD Bisschop, był drugim najdrożej sprzedanym koniem jesiennej aukcji Woodland’s International Sales, uzyskując cenę 220 000 euro. Nabył go wówczas znany zawodnik konkurencji skoków – Pieter Devos, który tak opowiada o tym bardzo interesującym młodym koniu:

Kupiliśmy Rob Roy’a za kwotę, którą rzadko przeznaczamy na młode konie, ale ten ogier wydał nam się tak szczególny, że łatwo nas do siebie przekonał. Dokładnie go obserwowaliśmy i szybko zauważyliśmy, że jest koniem o wszystkich cechach niezbędnych w dzisiejszym sporcie. Stąd zakup z myślą o jego przyszłej karierze konia Grand Prix. Wyjątkowy ogier taki jak Rob Roy zasługuje na swoją szansę w hodowli, jestem więc szczęśliwy ze współpracy nawiązanej z Zangersheide, celem rozwoju jego kariery hodowlanej.

Omawiając ostatnie decyzje Pietera Devosa i Zangersheide nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednym, ważnym fakcie. Matka ogiera – Omara vd Wellington (Jenson van’t Meulenhof x Diabeau van de Heffinck) to tegoroczna srebrna medalistka SCPMK w Olszy, dosiadana przez Adriannę Ostrowską. To kolejna bardzo interesująca klacz, która trafiła w ostatnim czasie do Polski.

Rob Roy będzie dostępny w sezonie 2022 na preferencyjnych warunkach, w cenie 1000 euro (płatne za żywo urodzone źrebię w sezonie 2023).

© Eurobreeding.com, fot. Zangersheide

Back to top