Strona główna » Synowie Diarado i Zirocco Blue zasilają ofertę Brzóska Stallions!

Synowie Diarado i Zirocco Blue zasilają ofertę Brzóska Stallions!

To już kolejny sezon, w którym Anna Słodkiewicz-Brzóska i Łukasz Brzóska, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom hodowców, oferując ogiery skokowe, legitymujące się ciekawym pochodzeniem oraz chwytającym za oko eksterierem. Ofertę zasilili w tym roku synowie gwiazd wielkiego formatu: Diarado i Zirocco Blue.

Czy dwa “młode wilki” w stajni państwa Brzóska, pójdą w ślady takich koni jak Dark’Ann i Duc 123 Z? Czy w przyszłości staną się, podobnie jak one, wizytówkami tego klimatycznego ośrodka? Wszystko wskazuje na to, że tak. Przyjrzyjmy się im zatem bliżej.

Spektakularny syn Zirocco

Pierwszy z nich to charyzmatyczny i bardzo męski, 4-letni Piccadilly Blue KWPN (wzrost 168 cm). Ogier przed szerszą publicznością zadebiutował w styczniu tego roku podczas AES Stallion Grading Poland w KJ Salio, gdzie wywalczył licencję hodowlaną. Uwagę komisji sędziowskiej zwrócił swoimi możliwościami skokowymi, siłą, ruchem i elastycznością. Te wszystkie dostrzeżone przez fachowców z księgi AES pozytywy, nie są dziełem przypadku.

Ojcem Piccadilly Blue jest doskonały skoczek poziomu 1.60m (Jur Vrieling) i reproduktor, wyhodowany we Francji Zirocco Blue VDL (Mr. Blue x Voltaire). Ten niekwestionowany lider renomowanej VDL Stud, dał takie konie jak drużynowy złoty medalista ME 2023 Zuccero (1.70 m, Rolf Goran Bentsson), Eddie Blue (1.70m, Devin Ryan), Glamour Girl (1.60m, Henrik von Eckermann), Elysium (1.60m, Hans-Dieter Dreher), Dazermie (1.60m, Emil Hallundbaek) czy Zirocco Air (1.60m, Mateusz Tyszko).

Patrząc na rodzinę żeńską, przykuwa uwagę fakt, że trzy pierwsze matki ogiera Piccadilly Blue to klacze sprawdzone w sporcie (odpowiednio: 1.45m, 1.30m, 1.30m). Jest on także półbratem dwóch klaczy poziomu 1.40m: Orya van Koekenhuyze (Charlene Bastone) i Cela van Koekenhuyze (Stephan Verschuere). Trzeba podkreślić angloarabskie korzenie tej dzielnej rodziny, co stanowi bardzo ciekawą, hodowlaną alternatywę.

Ojciec matki, holsztyński Clinton (Corrado I x Masetto), udowodnił swoją wielkość dając tak doskonałe konie jak Cornet Obolensky (1.60m, Marco Kutscher), Eldorado vd Zeshoek (1.60m, Willem Greve), Whitaker (1.60m, Hamad Ali Mohammed A Al Attiyah), Zacharov (1.60m, Maikel van der Vleuten), Clinta (1.65m, McLain Ward), Ebolensky (Matthew Sampson), Cordess (1.60m, Christian Kukuk) i Gin D (1.60m, Bart Bles).

Cena nasienia og. Piccadilly Blue wynosi 1500 zł. Oferta stanówki TUTAJ.

Możliwość opisu źrebiąt w księgach AES lub Zangersheide.

Piccadilly Blue

Nowoczesny syn Diarado spokrewniony z Uriko!

Drugim z oferowanych przez państwa Brzóska ogierów jest 3-letni, ogromnej urody, ramowy Diamond’s Boy GBS Z (wzrost 170 cm). Skoki w jego wykonaniu znamionują siłę i charakteryzują się nienaganną techniką.

Diamond's Boy GB Z
Diamond’s Boy GB Z

Ojciec og. Diamond’s Boy GBS Z, zjawiskowy Diarado (Diamant de Semilly x Corrado I), koń poziomu 1.50m (Jonas Vervoort), był sensacją kõrungu holsztyńskiego i bezdyskusyjnym jego zwycięzcą. Użyty szeroko w hodowli, dał wiele doskonałych koni, na czele z takimi gwiazdami sportu jak Don Diarado (1.65m, Maurice Tebbel), Dicas (1.65m, Margie Goldstein-Engle), Donatello 141 (1.65m, Ashlee Bond), Karoline of Ballmore (1.65m, Ashlee Bond) czy hodowli: Diaron (1.45m, Patrick Stuehlmeyer), Diacontinus (1.45m, Heiko Tietze). Jego syn, premiowany Dinken, jest jednym z najpopularniejszych ogierów w Elmshorn, stacji należącej do Związku Holsztyńskiego. Sam Diarado doskonale spisuje się również jako ojciec koni przeznaczonych do dyscypliny WKKW, czego potwierdzeniem jest ubiegłoroczny ranking WBFSH, w którym ten doskonały ogier panuje niepodzielnie.

Państwo Brzóska, bardzo dbają o to, żeby stacjonujące u nich ogiery wywodziły się z solidnych rodzin żeńskich. Nie inaczej jest w przypadku urodziwego syna Diarado. Matka ogiera Diamond’s Boy GBS Z, holsztyńska Candela (1.35m, Janina Dinauer), jest także matką klaczy Con Curly D (1.30m, Daniel Dassler) oraz pełną siostrą uznanego ogiera Califax (1.40m, Malin Nilsson), klaczy Califee 3 (1.40m, Kira Gremme) i półsiostrą ogiera Costello (1.30m, Fernando Fourcade Lopez). Wspomniany Califax jest ojcem świetnego Silver Shine (1.65m, Martin Fuchs, Jarosław Skrzyczyński).

Na uwagę zasługuje bliskie pokrewieństwo og. Diamond’s Boy GBS Z z następującymi skoczkami: Balourado (1.60m, Robert Smith), Faults Free (1.55m, Piet Raijmakers Jr.) czy uznanym w Holsztynie Uriko (1.50m, Ebba Johansson) – ojcem klasowego og. Uricas vd Kattevennen (1.60m, Harrie Smolders).

Druga matka og. Diamond’s Boy GBS Z to córka świetnego og. Julio Mariner xx, cenionego folbluta, szeroko i z powodzeniem użytego w hodowli koni sportowych.

Ojciec matki, holsztyński Calido I (Cantus x Coriander), któremu Diamond’s Boy GBS Z zawdzięcza w znacznym sopniu, był pomnikowym ogierem stacji Maas J. Hell. 

Dał m.in. takie konie jak Charley (1.70m, Doron Kuipers), Calanda 42 (1.60m, Marcus Ehning), DSP Cashmoaker (1.60m, Denis Nielsen), Coupe de Coeur (1.60m, Philipp Weishaupt), Nobless M (1.60m, Pius Schwizer), Eurocommerce Acapulco (1.60m, Gerco Schröder), California 45 (1.60m, Taizo Sugitani), Cayak DH (1.60m, Eiken Sato). Calido I świetnie odnajdywał się również w roli ojca matek. Jego córki dały takie konie jak Bella Donna (Meredith Michaels-Beerbaum) czy Chepettano (Maksymilian Wechta).

Diamond’s Boy GBS Z jest uznany w AES. Oferta stanówki TUTAJ

Cena nasienia wynosi 2000 zł. Możliwość opisu źrebiąt w księgach AES lub Zangersheide.

Sprawdzona gwardia i międzynarodowe sukcesy

Obok dwóch opisanych szeroko wyżej nowości, w ofercie pozostają trzy ogiery oferowane w poprzednich latach: Presley Boy Of Caprioni DH Z, Dark’Ann, Duc 123 Z.

Jak w minionym sezonie radziły sobie w sporcie największe gwiazdy stacji Brzóska Stallions Collection, ogiery: Duc 123 Z (Dominator 2000 Z x Connor) i Dark’Ann (Darcodello x Casall)?

W 2023 spektakularne sukcesy na arenie międzynarodowej odnosił Duc 123 Z, wygrywając konkurs finałowy dla 5-latków podczas CSIYH* Longines Tops International Arena w Valkenswaard. Całości dopełnił odegrany w Valkenswaard hymn Polski, co było szczególnie wzruszającym momentem. Wysoką dyspozycję Duc 123 Z potwierdził również na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Lanaken, zaliczając pod Łukaszem Brzóska, bezbłędny występ w jednym z półfinałów i konkursie pocieszenia.

Intensywny sezon sportowy ma za sobą również Dark’Ann. Ogier startował pod Łukaszem Brzóską do poziomu 140 cm włącznie. Sympatycznej i znanej parze, publiczność kibicowała w Olszy, Świnoujściu, Valkenswaard, Baborówku, Warszawie i Poznaniu. 

Łukasz Brzóska & Dark’Ann CSI Valkenswaard

Ogiery Duc 123 Z & Dark’Ann są uznane w AES i PZHK. Co oznacza, że źrebięta można opisywać w księgach PZHK, AES i Zangersheide. Cena ich nasienia wynosi 2000 zł. Linki do oferty stanówki poniżej.

Pierwsze źrebięta po ogierach Duc 123 Z i Dark’Ann pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość. Są nowoczesne, prawidłowe i bardzo dobrze ruszające się.

Warto przypomnieć, że syn Duc’a 123 Z, ogierek Legendario M, został sprzedany do szwedzkiej zawodniczki, podczas renomowanej Baborówko Foal Auction 2023.

Łukasz Brzóska & Duc 123 Z, MŚMK Lanaken 2023

Świetnego pochodzenia jest również piąty z oferowanych w tym roku ogierów. Elegancki Presley Boy Of Caprioni DH Z (Pegase van ‘t Ruytershof x Quantum), charakteryzujący się bardzo dobrą techniką, szybkością i elastycznością, zdobywa swoje pierwsze sportowe szlify i miejmy nadzieję, już niedługo stanie się ozdobą nie tylko krajowych parkurów.

Cena nasienia og. Presley Boy Of Caprioni DH Z wynosi 1500 zł. Oferta stanówki TUTAJ

Możliwość opisu źrebiąt w księgach AES lub Zangersheide.

Presley Boy Of Caprioni DH Z

Przyszłość w kolorze

Powiew przyszłości w stajni państwa Brzóska, jest odczuwalny także za sprawą perspektywicznego narybku. Mowa tu o dwóch młodych ogierach. Pierwszym jest dwuletni, westfalski Bellani (Baloutaire PS x Goldvefer). Drugim wpisany do księgi Zangersheide, Dune Colored’Ann Z (Dancing Heros de Rock 1 Z x Fidelgo du Houssoit). Ten ostatni, gniado-srokaty wnuk og. Dominator 2000 Z, to homozygota, co powinno stanowić nie lada gratkę dla hodowców myślących o sportowej karierze swoich “kolorowych” wychowanków. 

Powiązane linki

Nasienie ogierów Brzóska Stallions Collection będzie oferowane również za pośrednictwem nowej kliniki rozrodu – Only For Winners Clinic.

© Eurobreeding.com, materiał sponsorowany przygotowany dla Brzóska Stallions, fot. Oliwia Chmielewska (o ile nie podpisano inaczej)

eurobreeding

Back to top