Strona główna » TC Equestrian & Equi Kramer Auction: Kolekcja, maj 2022

TC Equestrian & Equi Kramer Auction: Kolekcja, maj 2022

Kolejna aukcja na polskim rynku. Marki Tyszko & Cichoń (TC Equestrian) i Equi Kramer łączą siły aby stworzyć nowy model aukcji online, na której będą sprzedawane konie różnego przeznaczenia. Oprócz koni wierzchowych oferowane będą m.in. również klacze hodowlane.

Aukcję mają odbywać się cyklicznie. Pierwszą zaplanowano na nadchodzącą majówkę. Swojego wymarzonego wierzchowca będzie można wylicytować online w dniach 29.04-1.05. Link do platformy TUTAJ. Szczegółowy opis kolekcji poniżej.

Donerado (Deville x Indorado)
ur. 2019
płeć: ogier
RODOWÓD

Urodziwy, w nowoczesnym typie Donerado to ogier z licencją PZHK. Jego ojciec – Deville (Dantos x Veron) z powodzeniem startuje w konkursach 140 cm. Ojciec matki – Indorado to nie tylko zasłużony reproduktor, ale również skoczek sprawdzony do poziomu 160 cm.

Babcia Donerado to półsiostra wałacha Ilord (Mylord Carthago), z powodzeniem startującego w konkursach do poziomu 160 cm włącznie.

Donerado

Quintano (Ramirez x Quintero)
ur. 2020
płeć: ogier
RODOWÓD

Quintano pochodzi po sprawdzonym w sporcie ogierze Ramirez (Liberatto P x Romario), który reprezentuje ród anglonormandzkiego Cor de la Bryere.

Rodowód matki Quintano, holsztyńskiej Quinera AK to świetny przykład tzw. „Line breeding” – zarówno jej ojciec Quintero (Quintero La Silla) i matka Naddel I (Julio Mariner xx) reprezentują tę samą, holsztyńską rodzinę oznaczoną numerem 569. Linia ta jest znana ze swojej uniwersalności, ponieważ „produkuje” zarówno konie do ujeżdżenia (jak Goldfinger V.D.T) jak i do skoków (Quintero La Silla, Lazarro). Druga matka klaczki, to córka ogiera pełnej krwi angielskiej Julio Mariner xx, który po kądzieli jest dziadkiem takich uznanych ogierów jak Califax (ojciec m.in. skoczka 160 cm Silver Shine) czy Tjungske.

Quintano

George Omalley PB Z(George Z x Sandro Song)
ur. 2019
płeć: ogier
RODOWÓD

Rosły George Omalley PB Z pochodzi po utalentowanym ogierze George Z (Kannan x Chin Chin), który przez kilka sezonów stacjonował w Zangersheide, zyskując dużą popularność wśród hodowców. George Z ma niezwykłe pochodzenie, jest synem znakomitego Kannana (ojca m.in. złotego medalisty IO Londyn 2012, wał. Nino de Buissonets) i niezwykłej klaczy Usha van’t Roosakker, która dała m.in. srebrną medalistkę ME Herning 2013, klacz Cella.

Matka ogiera George Omalley PB Z pochodzi po oldenburskim Sandro Song, jest więc wnuczką Sandor, który dał m.in. znakomitego ogiera Sandro Boy, zwycięzcę Finału Pucharu Świata, który w karierze zarobił ponad 1,2 mln euro. Druga matka pochodzi po hanowerskim Pik Labionics. Ten z kolei dał m.in. znane z polskich parkurów ogiery Pablo i Pablo I.

George Omalley PB Z

Stanley GR (Calvino Z x Contendro I)
ur. 2019
płeć: ogier
RODOWÓD

Stanley to urodziwy koń w nowoczesnym typie konia sportowego. Jego ojcem jest Calvino Z (Calvin Z x Ramiro Z), będący przykładem udanego kojarzenia koni holsztyńskich i holenderskich. Calvino Z został sprawdzony w sporcie do poziomu 145 cm. W hodowli pozostawił ponad 10 uznanych synów, w tym zwycięzcę Sires of The World, ogiera Cassius Clay VDV Z.

Matką ogiera Stanley GR jest holsztyńska Starline (Contendro I x Calido I), pełna siostra uznanego ogiera i skoczka poziomu 150 cm, ogiera Captain Fire. Starline to babka ogiera Diamuno Star, który w 2021 roku trafił do stajni Kenta Farringtona.

Z holsztyńskiej rodziny 1446, którą reprezentuje Stanley GR, pochodzi też Con Quidam RB (Quinar), zwycięzca Grand Prix CSIO5* Rotterdam 2021, Grand Prix CSI4* Opglabeek 2021, Grand Prix CSI4* Vejer de la Frontera 2022.

Stanley GR

Arbiter (Cavani x Carlos DZ)
ur. 2019
płeć: ogier
RODOWÓD

Chwytający za oko, dynnmiczny Arbiter ma bardzo interesujący rodowód. Jego ojcem jest Cavani (Cornet Obolensky x Diarado). Cornet Obolensky to wciąż jeden z najlepszych reproduktorów skokowych ostatnich lat, ojciec takich znakomitych skoczków jak Cornet d’Amour, Cornado NRW, czy Coree. Ojciec matki ogiera Cavani – Diarado, fenomenalny zwycięzca licencji holsztyńskiej 2007 to m.in ojciec olimpijczyka Don Diarado czy zwyciężczyni Rolex Grand Prix Wellington 2022 – Karoline of Ballmore. Diarado coraz częściej pokazuje się również jako ojciec matek, czego najlepszym przykładem może być Cadilo (Casall x Diarado) – zwycięzca holsztyńskiego körungu z roku 2018.

Ojcem matki ogiera Arbiter jest inny Holsztyn – Carlos DZ, który po karierze w Niemczech trafił do Polski. W 2021 roku jego wnuk – Carlo Grande Jr wystartował w IO Tokio.

Arbiter

Dargosca (Dargos x Quintero)
ur. 2019
płeć: klacz

Urodziwa, obdarzona ponadprzeciętną siłą Dargosca to córka uznanego w Holsztynie ogiera Dargos (Darcodello x Clearway), wnuka legendarnego Darco. Ojciec Dargosa – Darcodello to półbrat młodych, świetnie się zapowiadających reproduktorów Cascadello I i Cascadello II.

Matka klaczy Dargosca – Ulette I to pelna siostra skoczka poziomu 160 cm, wałacha Quintus 66 i matka startującej z powodzeniem w konkursach dla młodych koni, klaczy Dakota.

Holsztyńska rodzina 504, którą reprezentuje Dargosca, sprowadziła na świat takie gwiazdy światowego sportu jak Quaprice Bois Margot czy Cooper van de Heffinck.

Dargosca

Twilight van de Kattevennnen Z (Taloubet Z x Levisto Z)
ur. 2019
płeć: ogier
RODOWÓD

Twilight van de Kattevennnen Z to przykład połączenia dwóch flagowych ogierów Zangersheide – Taloubet Z & Levisto Z. Taloubet Z jest niewątpliwie jednym z najlepszych synów francuskiego Galoubet A. W trakcie swojej długiej i niezwykle udanej kariery sportowej Taloubet Z wygrał m.in. Finał Pucharu Świata w Lipsku, wywalczył też drużynowy brązowy medal IO Rio de Janeiro 2016 i tytuł Wicemistrza Europy, Aachen 2015 (również dla drużyny niemieckiej). Swoją niezwykłą karierę Taloubet Z zakończył w możliwie najlepszy sposób, zwyciężając w konkursie kwalifikacyjnym Pucharu Świata w Lipsku.

Żeńska strona Twilight van de Kattevennnen Z jest również bardzo interesująca, szczególnie za sprawą trzeciej matki, holsztyńskiej klaczy Wodka II. Klacz ta w swojej karierze urodziła aż trzy konie startujące na poziomie 160 cm, oraz sprawdzonego w sporcie (155 cm) i hodowli ogiera Clearway. Clearway to ojciec m.in. ogiera Clarimo, na którym sukcesy odnosił Rolf Goran Bengtsson.

Twilight van de Kattevennnen Z

Charimar (Charleston x Larimar)
ur. 2019
płeć: wałach
RODOWÓD

Elegancki, obdarzony ponadprzeciętnym ruchem i świetnym charakterem Charimar to syn zwycięzcy licencji holsztyńskiej, ogiera Charleston (Cascadello I x Cantus). Już podczas körungu, ogier ten zachwycał możliwościami skokowymi, a dziś z powodzeniem startuje na poziomie 145 cm. Charleston to wnuk epokowego dla europejskiej hodowli ogiera Casall.

Bonita VII, wyróżniona premią państwową matka wałacha Charimar, pochodzi po ogierze Larimar, natomiast babka, po legendarnym ogierze Contender. Półbrat Bonity – Quintago, ma za sobą karierę na poziomie 145 cm.

Charimar

Ciao Bella Z (Corico Z x Ramiro)
ur. 2016
płeć: klacz
RODOWÓD

Bardzo żeńska i niezwykle jezdna Ciao Bella to córka Corico Z (Coriano x Caretano). Corico Z to półbrat dwóch koni sprawdzonych na poziomie 150 cm. Ojciec klaczy Ciao Bella słynie z przekazywanego dobrego charakteru i świetnej techniki zadnich nóg.

Matka klaczy Ciao Bella Z, Lorraine startowała w konkursach skokowych do poziomu 120 cm. Jej ojcem jest legendarny Ramiro, ojciec m.in. znakomitej klaczy Ratina Z.

Z rodziny żeńskiej klaczy Ciao Bella Z pochodzą takie konie skokowe poziomu 150-160 cm jak: Bart C, Thomas, Deauville van Overis Z, czy Martini van Overis.

Lincolm’s Libre (Arezzo VDL x Cantus)
ur. 2016
płeć: ogier
RODOWÓD

Lincolm’s Libre CL to doskonały przykład nowoczesnego konia sportowego. Ten elegancki ogier pochodzi po świetnym skoczku i reproduktorze, ogierze Arezzo VDL (Chin Chin x Heartbreaker), który po karierze międzynarodowej, z wygranymi międzynarodowymi Grand Prix poziomu 150 cm, kontynuuje karierę hodowlaną. Jego najlepszym potomkiem wydaje się być w tej chwili Edgar M – olimpijczyk z Tokio, 8. w Grand Prix CSI5* Genewa 2021 i 3. w GP CSI5* St Tropez.

Matka ogiera Lincolm’s Libre CL – Lantessa, pochodzi po holsztyńskim ogierze Cantus, który bardzo przysłużył się w światowej hodowli koni sportowych. Jego synowie Calvaro V i Canturo znakomicie radzili sobie z najtrudniejszymi, międzynarodowymi parkurami. Lantessa dała już dwa konie z powodzeniem startujące w konkursach poziomu 145 cm.

Lincolm’s Libre CL

Carmina Burana (Centurion x Cassini II)
ur. 2014
płeć: klacz

Urodziwa Carmina Burana pochodzi po ogierze stacjonującym niegdyś w Związku Holsztyńskim – Centurion (Cormint x Acobat II). Jest on wnukiem bardzo zasłużonego Calido I, który użyty szeroko w hodowli pozostawił nie tylko znakomitych synów (Coupe de Coeur), ale również świetne matki. Z matki po Calido I pochodzą takie konie jak Bella Donna czy Chepettano.

Matka klaczy – Caprice II, z powodzeniem startuje w konkursach skokowych na poziomi 145 cm. Pochodzi ona po znakomitym ogierze Cassini II, który tak jak starszy brat świetnie spisywał się w hodowli. W tej chwili największe triumfy święci jego syn Monaco, należący w tej chwili do najlepszych koni skokowych na świecie.

Linia 730B, którą reprezentuje Carmina Burana, należy do najlepszych, holsztyńskich rodzin żeńskich. Pochodziły z niej takie konie jak Asca Z, Caletto I, Caletto II czy Lacrimoso HDC

Gi Gi Star (E-Star x Quidamo)
ur. 2015
płeć: klacz
RODOWÓD

Chwytająca za oko Gi Gi Star to klacz sprawdzona w konkursach międzynarodowych do poziomu 130 cm. Jej ojcem jest dobrze się zapowiadający syn ogiera Big Star – E-Star.

Matka Gi Gi Star – Gejsza L, sama sprawdzona w sporcie do poziomu 135 cm, pochodzi po Quidamo (Quidam’s Rubin x Lafontaine), z karierą w konkursach 145 cm. Trójka rodzeństwa ogiera Quidamo z powodzeniem startowała na poziomie 145-155 cm. Półsiostra klaczy Gejsza L – Carioka chodziła z powodzeniem konkursy 140 cm.

Gi Gi Star

Guidame (Guidam x For Pleasure)
ur. 2010
płeć: klacz
RODOWÓD

Guidame to niezwykle interesująca córka ogiera Guidam (Quidam de Revel), ojca takich gwiazd międzynarodowych parkurów jak Ninja La Silla, Luidam, Vindicat, Zinedine czy Willow.

Interesująca jest również linia żeńska opisywanej klaczy. Jej matka to przykład „linebreeding” – zarówno jej ojciec, legendarny For Pleasure jak i matka, wywodzą się od klaczy Gigantin.

Guidame to półsiostra startującej na poziomie 160 cm klaczy Cia Conni GT.

Klacz jest źrebna ogierem Kassander van’t Roosakker.

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska/chmielewskafoto.pl

eurobreeding

Back to top