Strona główna » Trzy nowe ogiery dla hodowców holsztyńskich

Trzy nowe ogiery dla hodowców holsztyńskich

26 kwietnia w Elmshorn, w siedzibie Związku Holsztyńskiego odbył się wiosenny körung, na którym przedstawiono siedem młodych ogierów.

Pozytywną opinię komisji uzyskały trzy ogiery, z czego jeden uzyskał pełną licencję, a kolejne dwa uznano „na próbę” (Zuchtversuch). Tym pierwszym był sześcioletni Diamant de Operette VA (Diamant de Semilly x Contender) hodowli i własności Manfreda von Allwörden. Diamant de Operette VA to półbrat klaczy Vienna Olympic sprawdzonej do poziomu 160 cm włącznie i zwycięzcy jesiennego körungu 2019, ogiera Cahil. W wieku czterech lat Diamant był trzeci w Landeschampionacie, a w tej chwili startuje z powodzeniem w konkursach do poziomu 130 cm. W lutym i marcu startował w CSIYH1* w Olivie, wygrywając aż cztery konkursy dla młodych koni. Diamant de Operette VA reprezentuje bardzo dobrą holsztyńską rodzinę 776, z której pochodził m.in. Ramiro Z. Interesujący dla polskich hodowców może być fakt, że Operette – matka wspomnianych ogierów Cahil i Diamant de Operette VA jest również babcią kryjącego w Polsce ogiera Calidor (Ogiery Bonin).

Diamant de Operette VA

Pozostałe uznane ogiery to:

  • Mees VD Watermolen KWPN (Vannan x Carambole) hod./wł. Jan Greve
  • London Pezi N (Lord Pezi x Ustinov) hod. Arndt Schwierking/wł. Viktor Nyiri

Mees VD Watermolen

W najbliższą niedzielę, 1 maja Związek Holsztyński organizuje prezentację młodych ogierów (3-6 lat). Transmisja online na ClipMyHorseTv.

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska, na zdjęciu Cahil (Cornet Obolensky), półbrat ogiera Diamant de Operette VA

eurobreeding

Back to top