Strona główna » Tydzień holsztyński 2023: Polskie akcenty w katalogu

Tydzień holsztyński 2023: Polskie akcenty w katalogu

W przyszły czwartek, 9 lutego w Neumunster rozpocznie się uznawanie ogierów holsztyńskich. Podobnie jak inne związki, również Związek Holsztyński został zmuszony do zmiany terminu tradycyjnego, jesiennego uznawania młodych ogierów z powodu przepisów dotyczących dobrostanu zwierząt.

Włodarze związku postanowili wykorzystać tę okoliczność do stworzenia tzw. Holsteiner Week czyli dosłownie Tygodnia Holsztyńskiego, w trakcie którego zaplanowano również pokaz ogierów uznanych i stacjonujących w Elmshorn.

Od czwartku do soboty (9-11.02) przed komisją zaprezentuje się 67 ogierów z rocznika 2020. Wśród nich znalazły się dwa pozostające w rękach polskiej właścicielki, Anny Farysej: kat. nr 51 Laurento (Lewine x Calido I) Stamm 456, hod. Soenke Wilhelm Thamling i kat. nr 54 Orion d’Hoheliet (Origi d’O x Lavall I) Stamm 2067, hod. Korinna Nodop. Filmy obu kandydatów poniżej. Katalog online jest dostępny TUTAJ.

W katalogu znalazł się też półbrat ogiera Quvee Prestige, zwycięzcy licencji z roku 2012, który kupiony przez firmę Wechta został udostępniony w hodowli, a obecnie już jako wałach z powodzeniem startuje w konkursach 1.40-1.45 m. Podczas lutowej licencji o tytuł „gekört” powalczy zresztą jego wnuk Braeden (Balou du Rouet).

Braeden (Balou du Rouet x Quvee Prestige) fot. Janne Bugtrup/Związek Holsztyński

© Eurobreeding.com, fot. zdjęcie tytułowe og. Keaton, fot. Oliwia Chmielewska

eurobreeding

Back to top