Strona główna » Uricas vd Kattevennen od teraz również z licencją Selle Francais

Uricas vd Kattevennen od teraz również z licencją Selle Francais

Uricas vd Kattevennen (Uriko x Cassini I), który od roku startuje pod czołowym zawodnikiem holenderskim – Harrie Smoldersem uzyskał właśnie francuską licencję hodowlaną.

Wbrew belgijsko brzmiącemu sufiksowi imienia, Uricas urodził się w Niemczech i jest zarejestrowany w księdze holsztyńskiej. Jego ojcem jest związkowy Uriko (Untouchable x Lavito), a matką T-Cassina (Cassini I x Caretino). Hodowcą ogiera jest Otto Boje Schoof. Rodzina Schoof ma długie tradycje hodowli koni sportowych. Z tego samego „źródła” pochodziły takie gwiazdy sportu jak Cento, Clearway, Carassina czy wreszcie babka Uricasa, Chika’s Way. Wspomniana klacz to półsiostra ogiera Clearway, który użyty w hodowli dał m.in. ogiera Clarimo oraz drużynową brązową medalistkę IO Tokio 2020 Claire Z.

W 2019 roku Uricas był piąty w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w kategorii 7-latków. Pod nowym jeźdźcem notuje bezbłędne przejazdy na zawodach rangi 5*. W miniony weekend był trzeci w konkursie 150 cm na zawodach CSIO5* La Baule.

Uricas vd Kattevennen & Harrie Smolders, Grand Prix Lipsk 2022

Uricas vd Kattevennen jest opisywany jako koń w nowoczesnym typie, lekki i szybki na odbiciu. Pierwsze źrebięta dziedziczą jego typ i skoczność. Ogier posiada licencję BWP, Zangersheide i Selle Francais.

W sezonie 2022 jest dostępne nasienie mrożone ogiera Uricas van de Kattevennen. Zamawianie nasienia TUTAJ.

© Eurobreeding.com, fot. www.harriesmolders.com

Back to top