Strona główna » Utytułowany syn Darco w polskich rękach

Utytułowany syn Darco w polskich rękach

Kolejny interesujący reproduktor trafił w ręce polskiego właściciela. Mowa o belgijskim Iron Man van de Padenborre (Darco x Chin Chin) hod. Andre Leemans, który jeszcze w ubiegły weekend wystąpił w wielkim finale LONGINES FEI Nations. Transakcją pochwalił się polski klub Adamus Equestrian, stworzony i zarządzany przez zawodnika konkurencji skoków i mecenasa jeździectwa, Bartosza Adamusa.

Startujący w zwycięskiej drużynie belgijskiej, Iron Man był przez kilka ostatnich sezonów jednym z podstawowych koni Gregory Watheleta. Tylko w tym sezonie para zwyciężyła w dwóch konkursach 1.55 m rozegranych podczas LGCT w Paryżu i Londynie. Iron Man ma w swoim dorobku również 2. miejsce w konkursie kwalifikacyjnym Pucharu Świata w Bordeaux i 5. w pięciogwiazdkowym Grand Prix La Baule.

Iron Man van de Padenborre to syn legendarnego Darco, który użyty w hodowli pozostawił takie znakomite konie sportowe jak Parco, Winningmood czy Sapphire. Matka ogiera Iron Man dała m.in. jego pełnego brata, również uznanego w BWP i startującego na poziomie 1.60 m ogiera Ho-Go van de Padenborre. Rodzina żeńska, sięgająca korzeniami do klaczy francuskich, wydała na świat wiele znakomitych koni sportowych na czele z CEVO Socrates Edwiny Tops-Alexander.

Dystrybucją nasienia mrożonego ogiera Iron Man van de Padenborre zajmuje się Karel Cox. Więcej informacji TUTAJ.

© Eurobreeding.com, fot. FEI / Richard Juilliart

eurobreeding

Back to top