Strona główna » V Czempionat Źrebiąt w Baborówku i Selekcja do aukcji źrebiąt Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2022

V Czempionat Źrebiąt w Baborówku i Selekcja do aukcji źrebiąt Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2022

W ostatni weekend lipca (30-31.07) Baborówko będzie gospodarzem V Czempionatu Źrebiąt, organizowanego wspólnie ze Związkiem Hodowców Koni Wielkopolskich. Wydarzenie ma formułę otwartą – do udziału organizatorzy zapraszają źrebięta ujeżdżeniowe i skokowe zarejestrowane w polskich i zagranicznych księgach (zrzeszone w WBFSH). 

Źrebak dla Mistrzyni Świata

Sukces finansowy i bardzo pozytywny odbiór zachęcił organizatorów do planowania kolejnej edycji aukcji źrebiąt w formule online. Tak jak w roku 2021, również w 2022, w trakcie czempionatu będzie miała miejsce selekcja do aukcji źrebiąt Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2022. Warto przypomnieć, że podczas Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2021 źrebięta i ciąże nabyli klienci z Francji, Włoch, Niemiec i Szwajcarii. Rekordzista aukcyjny, ogierek Crazy In Love po Comme Il Faut został sprzedany za 12 000 euro do Francji. Swojego wymarzonego źrebaka znalazła u nas Mistrzyni Świata Sandra Auffarth. 

W 2021 wydarzenie miało rekordową obsadę, polsko-niemiecka komisja oceniła blisko 100 źrebiąt, dlatego już teraz zachęcamy – zanotujcie sobie datę w kalendarzach.

O szczegółowych zasadach przyjmowania zgłoszeń do udziału w czempionacie i selekcji aukcyjnej będziemy informować na bieżąco.

***

Powiązane linki:

© Eurobreeding.com, na podstawie informacji prasowej, fot. Oliwia Chmielewska/chmielewskafoto.pl

eurobreeding

Back to top