Strona główna » Vivaldi des Meneaux – zwycięzca Grand Prix LGCT Madryt 2021 z nietypowym rodowodem

Vivaldi des Meneaux – zwycięzca Grand Prix LGCT Madryt 2021 z nietypowym rodowodem

Wczoraj w Madrycie rozegrano drugi w tym roku konkurs Grand Prix Longines Global Champions Tour. Tym razem najlepsi skoczkowie z całego świata rywalizowali na trawiastym parkurze w Madrycie.

Przejazd bez błędów miały tylko dwie pary, a zwyciężył Olivier Robert (FRA) na francuskim (SF) koniu Vivaldi des Meneaux (Chippendale Z x Bamako AA). Konia tego wyhodowała Valerie Cougouille. Ojcem Vivaldiego jest Chippendale Z (Cento x Cassini I), przedstawiciel rodu ogiera Capitol I, zinbredowany na niego 2×3. Matka Vivaldiego to klacz zarejestrowana w SF, po angloarabskim ogierze Bamako, ale z nieznanym pochodzeniem ze strony żeńskiej. To dość nietypowa sytuacja w obecnych czasach, gdy hodowcy prześcigają się hodowaniu z klaczy pochodzących ze sprawdzonych w sporcie rodzin żeńskich.

Pozostałe miejsca na podium zajęły:

  • wał. Hello Jefferson, ex Jerenmias van het Hulstenhof (Cooper van de Heffinck x Irco Mena)hod. Bernard Mols, zarejestrowany w BWP, którego w GP dosiadał Scott Brash (GBR). Hello Jefferson to przedstawiciel rodu założonego przez anglonormandzkiego og. Cor de la Bryere
  • og. VDL Cartello (Cartani x Lord) hod. Pferdezucht Witt, zarejestrowany w księdze holsztyńskiej i legitymujący się znakomitym pochodzeniem. Nie dość, że jego ojciec był sprawdzony na poziomie 160 cm, to jest półbratem znakomitego Cardento. Na VDL Cartello w Madrycie startował Darragh Kenny (IRL). Tak jak Vivaldi des Meneaux, Cartello jest przedstawicielem rodu Capitol I.

Tekst: eurobreeding.com, fot. materiały prasowe LGCT

eurobreeding

Back to top