Strona główna » Warsaw Jumping 2022: Sylwetki zwycięskich koni

Warsaw Jumping 2022: Sylwetki zwycięskich koni

Tydzień temu w Warszawie zakończyły się prestiżowe międzynarodowe zawody skokowe Warsaw Jumping CSIO4*. W ich ramach rozegrano aż pięć konkursów zaliczanych do światowego rankingu (Longines Ranking). Szczególnie prestiżowe były piątkowy konkurs Grand Prix i niedzielny finał LONGINES EEF Series. W tym pierwszym zwyciężyła reprezentantka Niemiec Jörne Sprehe na holenderskiej klaczy Hot Easy, w finale EEF Series najlepsi byli Włosi.

Finał LONGINES EEF Series

Charlemange JT Z (Cachas x Carthago) hod. Horsestud Thijs BVBA

Siwy, 12-letni syn holsztyńskiego ogiera Cachas (Caretino), półbrat innego znakomitego skoczka ogiera Hardrock Z (Heartbreaker).

Charlemange JT Z

Scuderia 1918 Highlight W KWPN (Berlin x Clearway) hod. A. Waldman & J.H.R. Oude Wesselink

Highlight W to 10-letni syn znakomitego skoczka ogiera Berlin. Jego matka Delight W to córka Rockelli S, na której sukcesy odnosiła Klara Kostrzewa. Delight W pozostaje w rękach polskich hodowców, pp. Małgorzaty i Tomasza Siergiej. Delight W to matka licencjonowanego ogiera Amoretto Red Wine (Aganix du Seigneur), któremu nowi właściciele zmienili imię na Manchester Red Wine.

Highlight W to jeden z trzech koni „double clear” warszawskiego finału.

Highlight W

Chadellano PS OS (Chacco-Blue x Centadel) hod. Gestüt Lewitz/Paul Schockemöhle

Matka Chadellano PS – Centana sama z powodzeniem startowała w konkursach skokowych do poziomu 140 cm. Ojcem Chadellano jest znakomity Chacco-Blue.

Chadellano PS

Carpe Diem J&F Champblanc HOLST (Casall x Concerto II) hod. Manfred von Allwörden

Licencjonowany dla BWBS Carpe Diem to półbrat klaczy Be Aperle VA (Clarimo), również startującej na poziomie 160 cm. To kolejny syn ogiera Casall, na którym sukcesy odnosi Piergorgio Bucci.

Carpe Diem J&F Champblanc

Grand Prix

  1. kl. Hot Easy KWPN (Andiamo Z x Tangelo van de Zuuthoeve) hod. R. Teunissen
  2. og. Joyride S BWP (Toulon x Pachat II) hod. Jan Van Ginderdeuren
  3. kl. Carequicka OS (Caressini L x Quick Star) hod. Gestüt Lewitz/Paul Schockemöhle

W rozgrywce konkursu Grand Prix wystąpiły dwa konie polskiej hodowli. Na miejscu siódmym znalazła się oldenburska Stakkato Lazar (Stakkato Gold x Cancoon) hod./wł. Edmund Lazarewicz, a na 11. Notis (Clear To Jump St Gyvan Z x Contender Son) hod. Anna Tyszko – SK Widzów, zarejestrowany w księdze SP.

Hot Easy

Stakkata Lazar

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska, na zdjęciu Scuderia 1918 Highlight W

eurobreeding

Back to top